05-10-2020 Локо Пд показа шампионски амбиции

Локо Пд показа шампионски амбиции

05-10-2020 Тема спорт

Локомотив Пловдив продължава с възходящото си представяне. Смърфовете показаха шампионски амбиции и победиха Берое с 3:1 като гости. По този начин железничарите се изкачиха на върха в Първа лига, а победата им бе втора поредна срещу пряк съперник след 2:1 над ЦСКА. В началото на двубоя Диниш Алмейда с глава откри резултата, но в средата на полувремето Иван Минчев възстанови равенството след точно изпълнена дузпа. През второто полувреме резервата Кристиан Илич бе точен пак с глава, извеждайки тима си отново напред. В заключителните минути на двубоя се стигна до сблъсъци между футболистите, което доведе и до червен картон за Иван Минчев. Дълбоко в добавеното време на двубоя Димитър Илиев от дузпа оформи крайния резултат.
Берое бе матиран със статични положения. При първите две попадения Салинас центрира от преки свободни удари.
В началото двата отбора се стремяха да не допускат грешки и заложиха на сигурна игра. Още от първите минути си пролича, че ни предстои здрава битка в центъра на терена. В 4-ата Берое организира опасна атака по левия фланг. Лукас Масоеро успя да избие центрирането на Крум Стоянов, но топката попадна в Еривалдо, който от границата на пеналта стреля над вратата.
Домакините продължиха с натиска си и две минути по-късно Крум Стоянов опита да реализира от дистанция, но изстрелът му от въздуха бе слаб и Мартин Луков улови без проблеми. Заралии притиснаха съперника си и не позволяваха на смърфовете да застрашат вратата на Василев. В 10-ата минута Иван Минчев стреля от дистанция, но много неточно.
В 13-ата минута Локомотив Пловдив откри резултата. Лукас Салинас центрира от фаул в наказателното поле, където Диниш Алмейда остана непокрит, и с глава реализира в долния десен ъгъл. Берое веднага тръгна да отвръща с масирани атаки, за да възстанови бързо равенството, но защитата на Локомотив не се пропукваше. В 29-ата минута тимът на Херо получи правото да изпълни спорна дузпа. Иван Минчев изведе Алиун Фол, след което нападателят се строполи при контакт с Диниш Алмейда и главният съдия Чинков посочи бялата точка. Иван Минчев застана зад топката и с изстрел в долния ляв ъгъл възстанови равенството.
Домакинът от Стара Загора продължи да притиска Локо, но до опасности пред Мартин Луков не се стигна.
В 49-ата минута Берое създаде първа опасност за втората част. Октавио нахлу в наказателното поле и центрира по земята, но Лукас Масоеро изби. Крум Стоянов стигна до топката и стреля, но в тялото на Лукас Салинас, след което и Алиун Фол не успя да нанесе точен изстрел.
През второто полувреме играта доста се накъса. Кристиян Илич влезе като смяна на мястото на Парвиз Умарбаев и в 64-ата минута изведе напред смърфовете в резултата. Салинас повтори отличното си центриране от фаул и достави топката до Илич, който с глава реализира.
В 76-ата минута Стив Фуртадо проби по дясното крило и навлезе в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Георги Минчев, но главният съдия Волен Чинков бе категоричен, че нарушение няма. Минута по-късно официалният си дебют за Локомотив направи Кристиан Гомис, който се появи на мястото на Витанов.
В заключителните минути на двубоя Берое предприе масиран натиск, но Мартин Луков не бе застрашен опасно. В 88-ата минута двата отбора се сдърпаха след нарушение срещу Георги Минчев, а като резултат от разправията Иван Минчев от заралии получи червен картон.
Дълбоко в добавеното време Локо получи дузпа за нарушение на Теди Мезаг срещу Карагарен. Димитър Илиев застана зад топката и с премерен изстрел оформи крайното 3:1.