в днешния брой Локо Пд разкъса Лудогорец с 3:2

Локо Пд разкъса Лудогорец с 3:2

21-02-2021 Тема спорт

Локомотив Пловдив постигна гръмка победа с 3:2 над хегемона Лудогорец.
Халфът на разградчани Абел Анисе откри в 17-ата минута след асистенция на Десподов. В рамките на около две минути смърфовете осъществиха пълен обрат. Първо Момчил Цветанов изравни, а след това капитанът Димитър Илиев направи 2:1 в края на първата част. Клаудиу Кешерю изравни от дузпа в 55-ата минута. Пловдивчани отново излязоха с едни гърди напред благодарение на Лукас Салинас в 79-ата минута.
Смърфовете показаха огромен характер, след като успяха да обърнат резултата в рамките на две минути в края на първото полувреме, а след това не допускаха опасности пред Мартин Луков. Черно-белите показаха агресия в предни позиции и заслужено надделяха над апатичния в този мач Лудогорец, чиято защита бе разкъсвана няколко пъти.
По този начин смърфовете съкратиха пасива си от Лудогорец на пет точки.
Двата тима стартираха в спокойно темпо, като в първите минути гостите владееха инициативата, но домакините стояха добре подредени в собствената си половина.
В 14-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. Димитър Илиев стреля от дистанция, но слабо и покрай левия страничен стълб.
Три минути по-късно Лудогорец откри резултата. Анисе се възползва от грешка на Умарбаев, след което подаде към Десподов. Крилото проби отляво, преодолявайки Гомис, и с пас по земя към задната греда подаде към непокрития Анисе, който отблизо реализира.
Постепенно черно-белите успяха да притиснат съперника си и в 23-ата минута Минчев стреля с глава, но над вратата. Разградчани предадоха инициативата на домакините, а контузия извади от терена Светослав Дяков пет минути преди края на първото полувреме.
Това веднага се отрази на играта на гостите и в 41-ата минута Локомотив изравни, след като Карагарен пресече пас в центъра и подаде към Салинас, който намери нахлуващия на скорост Момчил Цветанов, а след това халф-бекът реализира хладнокръвно.
В рамките на две минути смърфовете направиха пълен обрат. Последва нова грешка при изнасянето на топката от страна на Лудогорец, от което се възползва Димитър Илиев. Капитанът напредна, след което видя, че Ренан е излязъл по-напред и с великолепен прехвърлящ удар реализира за 2:1. Голът беше от тези, за които си заслужава да гледаш футбол, ако не си фен на някой от двата съперника.
Лудогорец стартира агресивно втората част, което доведе веднага до резултат. В 54-ата минута Гомис фаулира Кирил Десподов в наказателното и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Клаудиу Кешерю застана зад топката и с изстрел в левия ъгъл изравни.
Шест минути по-късно Лукас Масоеро бе над всички след центриране на Умарбаев, но изстрелът му с глава нацели левия страничен стълб.
От началото на втората част Бернард Текпетей на няколко пъти наруши правилата, но реферът не посмя да му покаже втори жълт и да го отстрани от игра.
В 70-ата минута Кешерю стреля от дистанция покрай вратата. Домакините отговориха с атака отдясно. Карагарен центрира остро по земя към задната греда, а Диниш Алмейда отблизо направи непростим пропуск.
В 79-ата минута черно-белите отново поведоха. Давид Малембана отправи коварен изстрел от фаул, като топката тупна пред Ренан и принуди бразилецът да избива, той се опита да улови, но изпусна, след което Лукас Салинас бе най-съобразителен и реализира отблизо.
Дълбоко в добавеното време Мартин Луков бе принуден да се намесва след удар на Каули Оливейра.
До края на двубоя Локомотив Пловдив успя да задържи аванса си, а дебют за тима направи юношата Иван Арамазов.