09-11-2019 Локо Пловдив няма спиране у дома

Локо Пловдив няма спиране у дома

09-11-2019 Тема спорт

Локо Пловдив продължава без загуба у дома този сезон, след като надигра Ботев Враца с 2:0. Португалският бранител Динис Алмейда откри в 33-ата минута. При центриране към Димитър Илиев той прехвърли Красимир Костов и отбеляза красив гол. В самия край на срещата пък Георги Илиев оползотвори отлична асистенция на Митко Илиев. Това бе 4-то попадение за ветерана този сезон и общо 86-то в рекордните му 456 участия в елита.
Локо е с баланс 6-2-0 и 15:5 голова разлика на „Лаута”. Ботев също имаше своите моменти в срещата, но трудно стигаше до голови ситуации. След почивката на врачани им беше спестена и чиста дузпа за фаул срещу Лясков. Като цяло смърфовете не играха на ниво, но с добра ефективност стигнаха до 11-ата победа този сезон. Ботев пък показа повече желание и агресия спрямо последните мачове от престоя на Сашо Ангелов.
Акрапович даде шанс на играчи с по-малко минути в лицето на Витанов, Бахтич и Аралица, докато Георги Илиев остана резерва. Заради куп кадрови проблеми врачани бяха с едва 4 резерви, сред които и Божинов. По документи наставник на гостите се водеше Стойчо Драмов, но указанията се даваха основно от треньора на вратарите Илиян Василев.
Първата интересна ситуация бе в 14-ата минута, когато Витанов изведе Аралица сам отдясно по атаката. Хърватинът шутира по диагонал, но Костов скъси ъгъла и спаси. В 27-ата Ожболт изскочи сам срещу вратаря след пас на Аралица, но тъчреферът Веселин Мишев вдигна скандална засада - словенецът получи подаването, докато беше в собствената си половина...
В 33-ата Локо поведе. Динис се включи в атака, като получи подаване от Бахтич. Бранителят напредна и копна топката, а центрирането се превърна в гол - кълбото срещната гредата и спря в мрежата за 1:0. В 37-ата пък Лясков изчисти пред Аралица, който дебнеше на празна врата след пас на Цветанов.
След почивката темпото пак не бе особено високо, а Ботев бе по-опасният отбор. В 64-ата минута Петър Атанасов пое отдясно топката и центрира остро, а Малембана изчисти и за малко да си вкара автогол. В 69-ата Ботев трябваше да получи дузпа за фаул на Малембана срещу Лясков, но реферът Георги Николов не даде сигнал. Секунди след това Домовчийски засече красиво от движение с десния крак след пас на Михайлов, но на сантиметри покрай гредата в аут. До края на срещата Аралица изпусна чисто положение, а после центрира доста неточно, вместо да подаде на намиращия се на стопроцентова позиция Карагарен. В 90-ата минута Димитър Илиев изскочи отдясно и стигна почти до вратаря, след което изненадващо сви към включилия се Георги Илиев, който без проблем реализира за 2:0.