в днешния брой Локо Сф мина и през Литекс

Локо Сф мина и през Литекс

20-09-2020 Тема спорт

Локо София няма спиране. Червено-черните прибавиха нови три точки на върха в класирането на Втора лига. Железничарите удариха Литекс с 2:0 у дома след голове на Илиян Стефанов и Светослав Диков. Домакините, които натрупаха самочувствие, започнаха по-активно. В 20-ата минута вратарят на гостите Нисторов показа добър рефлекс и спря Александров, а след това защитник на Литекс изби пред голлинията.
Няколко минути след това железничарите поведоха. Александров нахлу в наказателното поле, защитник го спря, коженото кълбо попадна в младия Николов, който технично пое и подаде към Стефанов. Плеймейкърът моментално стреля и даде аванс на червено-черните с третото си попадение за сезона. Активният Стефанов се отличи и с поредна асистенция към Светослав Диков. Това се случи в 42-ата минута, когато Александров майсторски го изведе зад защитата, а той пое топката и намери тарана, който с едно докосване удвои. Голът бе четвърти за тарана през този сезон. На почивката Желев пусна Петър Христов, като Литекс заигра по-смело. Въпреки това Локо беше подреден много добре и на контраатака пропусна да вкара трети гол. Един път топката попадна в мрежата след удар на Диков, но попадението бе отменено заради засада.
Въпреки направените промени Литекс стигна до чисто положение чак в 81-ата минута, но Ивайло Василев показа отлична реакция след удар на Петър Христов от близо. Така след 7 изиграни кръга Локо Сф е допуснал само 2 попадения.
Буквално в последната минута пък Иван Митрев бе изгонен за втори жълт картон. Нещо, което беше бурно оспорвано от гостите. Треньорът на Пирин Бл Уорън Фийни изгледа срещата от трибуните