в днешния брой Лудогорец мина леко през Царско село

Лудогорец мина леко през Царско село

30-10-2019 Тема спорт

Лудогорец победи с лекота с 2:0 Царско село в София и бързо се отърси от поражението с 0:1 от Еспаньол в Разград. Точни за лидерите бяха Якуб Швиерчок и Жордан Икоко. Голът бе дебютен гол на десния бек за орлите.
Израелецът Талеб Тауата записа дебют за Лудогорец в първенството. Той действаше вляво на отбраната, докато вдясно бе Икоко. Като цяло Генчев бе пуснал "смесен състав", като бе съхранил титуляри за предстоящите мачове с Берое (в събота) и Еспаньол.
В началото Хашев от домакините бе на път да си вкара автогол, но Пласид се усети и спаси. Малко по-късно Ната спечели топката пред пеналта и намери Карачанаков, който стреля от движение, но над напречната греда.
Постепенно Лудогорец взе инициативата и още с първата си по-опасна ситуация откри. Анисе отне топката в собствената половина и подхвана контра. Той изведе Жоржиньо по десния фланг, който напредна и пусна пас към Швиерчок в пеналта. Полякът отправи техничен диагонален удар в десния ъгъл, топката се отклони от гредата и спря в мрежата - 0:1 в 21-ата минута. Така централният нападател, който в един момент не попадаше изобщо в групата, се завърна в стартовата единайсеторка с попадение.
Секунди по-късно разградчани можеха да удвоят. След нов пробив на Жоржиньо топката достигна до Анисе, който от десетина метра би в аут. При следващата атака Битон овладя топката на дъгата на наказателното поле и стреля с левия крак, но право в напречната греда. Така Лудогорец можеше да реши набързо всичко в мача, но направи два пропуска.
Гостите продължиха да стигат до изгодни ситуация. Такава се откри и пред Чибота след подаване на Дяков, но нападателят с лека ръка я профука.
В 32-ата минута мачът бе прекратен за кратко, след като пръскачките на стадиона се включиха. Домакините обаче не успяха да превключат на по-висока скорост и могат да са доволни, че се оттеглиха на почивка само с един гол пасив. Лудогорец пък водеше с единствения си точен изстрел.
Втората част започна с пропуск на Жоржиньо, който получи пас от Икоко. В 55-ата минута активният Икоко удвои в момент, в който домакините се бяха поувлекли в атака. Той получи пас от Жоржиньо в наказателното поле, освободи се от Веселин Минев и Антуи и вкара по земя с диагонален шут - 0:2.
В 65-ата минута най-острият играч на домакините Родни Антуи се контузи и бе заменен от Мари. Малко по-късно Тауата отне топката на Ната пред пеналта, нахлу в него и стреля, но в левия страничен стълб. След това Швиерчок не успя да вкара на празна врата.
До края гостите пропуснаха още няколко ситуации и спечелиха само с 2:0. Това бе осми пореден двубой в първенството, в който Лудогорец не допуска гол. За последно тимът инкасира попадение в шампионата на 18 август, когато победи с 2:1 Черно море на "Тича". В събота, 2 ноември, разградчани приемат Берое в първи двубой от 15-ия кръг.