26-07-2020 Лудогорец не можа да бие Монтана в Разград

Лудогорец не можа да бие Монтана в Разград

26-07-2020 Тема спорт

Шампионът Лудогорец не можа да победи новака в елита Монтана в контрола, играна на базата в Разград "Гнездо на орли". Двата тима не успяха да си отбележат гол в спаринга, започнал в 10:00 часа сутринта.
Това бе единствената проверка за орлите преди старта на сезон 2020/2021 г., който започва на 2 август с мач за Суперкупата срещу Локомотив Пловдив на "Хюфеварма Арена" (20:30 часа). На Монтана пък му предстои гостуване на ЦСКА в следващата контрола.
Неофициален дебют за Лудогорец направи новото попълнение Алекс Сантана. Дошлият от Ботафого дефанзивен халф се понрави с няколко страхотни отигравания и показа, че се намира в добра форма. В двубоя с Монтана за шампионите играха и трима таланти от школата на тима - Иван Йорданов, Доминик Янков и Хюсеин Кельовулев, които се появиха след почивката. Първият бе използван като ляво крило, Доминик действаше на обичайната си позиция зад нападателя, а Кельовулев записа само няколко минути в края на двубоя. Янков се понрави с добри отигравания в атака. Той се завърна след наем в Ботев Враца.
Старши треньорът Павел Върба пусна стартов състава, който до голяма степен се очаква да започне и в двубоя с Локомотив Пловдив на 2 август в Разград.
Иначе Лудогорец имаше превъзходство, като не веднъж пропусна добри положения пред Орлинов през първото полувреме. Гостите от Монтана, които бяха водени от новия си треньор Никола Спасов, също направиха няколко добри атаки, но така и не затрудниха сериозно Ренан дос Сантос преди почивката и Владислав Стоянов през второто полувреме.
Така логично двата тима не излъчиха победител, макар че имаха възможност да го направят.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 0:0