в днешния брой Лудогорец се забавлява с Левски

Лудогорец се забавлява с Левски

09-07-2020 Тема спорт

Лудогорец удари с 3:0 Левски в Разград, а след двубоя вдигна 9-ата поредна шампионска титла. Възпитаниците на Павел Върба се забавляваха на терена, а след това и на купона. Головете за орлите вкараха Моци от дузпа, Битон и Чибота. Сините се държаха на ниво само през първия час, а след това рухнаха и собственикът им Наско Сираков си тръгна бесен от стадиона 10-ина минути преди края на мача. Съдията Николай Йорданов пък не посмя да изгони Баджи, който хвана за гушата Иван Горанов. С успеха Лудогорец вече в 35 поредни шампионатни мача е непобеден и е само на един от рекорда на ЦСКА - 36. Той може да бъде изравнен в последния кръг при визитата на Славия.
Домакините излязоха с ретро екипи и така отбелязаха 75-ата си годишнина. В началото Лудогорец играеше с висока преса и Левски имаше сериозни проблеми с изнасянето на топката. Домакините бързо стигнаха до ситуация, но Чибота не успя да стреля добре от 10-ина метра след отлично подаване на Вандерсон. Сините отговориха с пас на Мазурек към Роберта в пеналта на задната греда, а нидерландецът стреля от въздуха, но доста неточно. Малко след това Моци блокира шут на Паулиньо. По-късно Лозев центрира в пеналта, но Терзиев изпревари Роберта пред голлинията. Тези моменти показаха, че столичани са се отърсили от първоначалното притеснение.
В 15-ата минута Икоко центрира от десния фланг, Вандерсон направи много по-добро воле в сравнение с Роберта и Георги Георгиев с мъка спаси. Двубоят бе динамичен, с подчертан превес на Лудогорец - и териториален, и игрови.
В 22-ата минута Георги Терзиев изби решително топката пред Роберта. 2 по-късно домакините получиха дузпа. Вандерсон необезпокоявано преодоля Найденов и Лозев, а след това бе фаулиран от Райнов. Вандерсон падна леко, но контакт имаше и Николай Йорданов посочи бялата точка. От нея Моци не сгреши - 1:0 за Лудогорец в 26-ата минута.
В 32-ата Роберта бе изведен зад отбраната на Лудогорец, напредна и влезе в пеналта, но се замота и дори не успя да отправи удар. След това Ренан отказа Мазурек, а в края на полувремето пред Лозев се откри отличен шанс след рикошет, но той от 3 метра би право в стража. В ситуацията реферите отсъдиха засада, но такава категорично нямаше.
Първата част предостави интересни моменти, а гостите съвсем не бяха обречени. От отиграванията на Лудогорец лъхаше повече класа, но с много желание Левски успяваше да затрудни съперника.
Още в началото на второто полувреме столичани стигнаха до положение, но Паулиньо от въздуха шутира слабо и в ръцете на Ренан, който продължи да е безгрешен. Лудогорец отново действаше с доста продължителни атаки, докато гостите се стремяха с дълги топки да изненадат съперниковата отбрана. Домакините сякаш не бяха много съсредоточени с оглед на предстоящите след мача празненства. Те обаче реализираха с първата си силна атака. В 66-ата минута Каули по отличен начин изведе Чибота в освободената зона от Каргас, крилото напредна и останал сам срещу Георги Георгиев, вкара покрай вратаря - 2:0. Малко по-късно Тауата се вряза отляво в наказателното поле и стреля мощно, но стражът на сините отрази шута.
Левски рязко рухна, явно свършил физическите сили - така ставаше и в предишните мачове след час игра. И в 75-ата минута резервата Дан Битон се разписа. Той получи в коридор, в пеналта "сви" топката, елиминира Горанов и Райнов, след това шутира покрай вратаря - 3:0. Така той реализира във втори пореден кръг, след като в предишния вкара при 1:1 с ЦСКА.
Съдията Николай Йорданов не посмя да изгони Баджи, който хвана за гушата Горанов - за това сенегалският халф на Лудогорец получи само жълт картон.