16-02-2020 Лудогорец си поигра с Ботев Вр

Лудогорец си поигра с Ботев Вр

16-02-2020 Тема спорт

Лудогорец си поигра за 6:0 у дома срещу Ботев Враца. Разградчани буквално се разходиха за разгрома, с който дръпнаха със 7 точки пред втория Левски. По два гола вкараха Марселиньо и Швиерчок, а новото попълнение Каули, който влезе като резерва, се отличи с две асистенции.
Наставникът на домакините Павел Върба, за когото това бе официален дебют, заложи на най-доброто. От своя страна треньорът на врачани Антони Здравков не можеше да разчита на цели петима основни играчи – трима контузени, наказан и Доминик Янков, който нямаше право да играе, тъй като е преотстъпен от орлите.
Първата атака бе на сметката на гостите, Пламен Илиев обаче улови центрирането отдясно. В първите 5-6 минути темпото бе лежерно, но в 8-ата зелените откриха. При атака отдясно и балонно фалцово центриране на Дяков топката отиде в Марселиньо, който, озовал се между Васев и Ганев, с глава я насочи в долния ляв ъгъл на Митов - 1:0.
Последваха няколко слизания на гостите към вратата на Пламен Илиев, но това не доведе до нищо сериозно освен леко напрежение. В 20-ата минута Петър Атанасов не успя да се възползва от подарък на Моци.
Кешерю стигна до първата си ситуация чак в 32-ата минута, когато отигра от воле удобно центриране на Вандерсон отляво, но не успя да напипа добре топката и изкара в аут. Малко по-късно, след центриране отдясно на Икоко към точката за дузпата, Кешерю бе сам и засече с левия крак, но прати кълбото над вратата.
В 41-ата минута Домовчийски шутира от около 20 метра, но право в ръцете на Пламен Илиев. Две минути след това Икоко центрира отдясно, Кешерю пое с гръб към вратата и подаде назад към Марселиньо, който технично прати топката в далечния ъгъл на вратата на Ботев Враца - 2:0. Стражът пак не се намеси по най-добрия начин. Тук мачът приключи.
В 50-ата минута дебют за орлите направи Каули Оливейра, който замени получилия контузия Жоржиньо. Шест минути по-късно именно Каули центрира остро от корнер, Моци отклони топката с глава, Митов отново не се намеси добре и току пред голлинията оставаше само да се разбере кой измежу Анисе, Марселиньо и Моци ще вкара топката на празната врата. Това бе румънският голаджия, реализирайки десетия си гол през сезона.
В 58-ата минута при бърза контраатака врачани можеха да върнат един гол, но Пламен Илиев отрази опасен диагонален удар на Андреас Васев.
В 64-ата минута дойде и четвъртият гол във вратата на Митов. Каули напредна по десния фланг и намери Анисе, който от границата на наказателното поле с прецизен удар направи 4:0.
В 78-ата минута преднината на Лудогорец набъбна още. Икоко пусна към Вандерсон в наказателното поле, бразилецът потърси Каули, който продължи към Якуб Швиерчок, който, останал на празна врата, нямаше как да сбърка – 5:0. Четири минути по-късно след дълъг пас на Моци Швиерчок преодоля Митов за 6:0. В 86-ата минута Каули с глава бе близо до седмо попадение. Така Лудогорец загря с разгром за мача с Интер в четвъртък (19:55 ч.).