07-02-2020 Лудогорец с трета загуба в контролите

Лудогорец с трета загуба в контролите

07-02-2020 Тема спорт

Лудогорец вече има отрицателен баланс в контролите, след като допусна трета загуба - 0:1 от 12-ия в руския елит Ахмат Грозни. Попадението падна в 86-ата минута, като имаше съмнения за засада при атаката. Разградчани направиха куп пропуски и през голяма част от срещата напълно надиграваха съперника. Лудогорец имаше значително превъзходство като притежание на топката. Зелените показаха добри комбинации, а силен мач изигра зимното попълнение Каули. Бразилският халф, дошъл от елитния немски Падерборн, дава солидна заявка за титулярно място.
Наставникът Павел Върба заложи на схема 4-1-4-1, като Баджи действаше пред защитата, а Битон и Каули бяха с по-офанзивни функции. Редица основни футболисти не взеха участие, тъй като днес е последният спаринг в Турция със Слован Братислава.
Дотук разградчани са с баланс 2 победи и 3 загуби при 8:4 голова разлика. Интересното е, че те не са допуснали гол, когато бият и не са вкарали, когато падат.
Първата добра атака на Лудогорец в мача беше в 17-ата минута. Чибота подаде остро отляво, включилият се напред заради корнер Григоре отигра и изведе Швиерчок на изгодна позиция, който обаче с левия крак стреля в аут. В 23-ата разградчани проведоха продължителна комбинация. Каули пое кълбото в средата на терена, след което го разпредели надясно за Бакалов. Той изведе Икоко на фланга и последва подаване по земя, а Чибота засече от движение. Стражът обаче спаси.
В 35-ата Лудогорец направи нова добра комбинация. Каули изведе Чибота отляво, а крилото навлезе към средата на терена и подаде на Швиерчок. Полякът пое с гръб към вратата, обърна се и шутира, но стражът отклони в корнер. В 38-ата пък Каули нанесе удар с левия крак, но топката спря в краката на бранител малко пред голлинията.
На почивката Павел Върба не направи смени, а и Ахмат до голяма степен запази състава си. В 49-ата минута руснаците имаха добър шанс, като Олег Иванов шутира от дистанция, но топката се отби от външната страна на гредата и излезе в аут. Лудогорец обаче отново наложи контрол върху събитията на терена и дълго време разиграваше както си иска Ахмат. В продължителни периоди от срещата руснаците не просто не организираха атаки, а изобщо не успяваха да овладеят топката. В 52-ата минута кълбото стигна отново до Каули, който отправи изстрел от двайсетина метра, но неточно. В 57-ата разградчани хванаха Ахмат на контра, като Каули изведе Чибота отляво, а той центрира опасно за Швиерчок, но стражът изби. Топката отиде към Каули, който пак шутира от дистанция, но отново в аут. Малко след това пък Моци нанесе опасен удар с глава след корнер, но вратарят се справи. В 70-ата минута Каули направи отличен пробив отляво, но решителното подаване беше пресечено от бранител в пеналта. В 72-ата и Григоре стреля с глава след корнер, но в аут. Лудогорец изпълни десетина ъглови удара, но така и не се възползва от тях.
В заключителния четвърт час разградчани отстъпиха инициативата и това позволи на Ахмат да изнесе действията в по-предни позиции. Предупредителният знак бе даден в 76-ата минута. Пас на Тауата бе пресечен и Раванели изведе Понсе фронтално срещу Владо Стоянов. Стражът обаче спаси удара. В 86-ата обаче Лудогорец отново увисна в отбрана, този път през Тауата и Григоре. Роши подаде отдясно по земя и Понсе от движение засече в мрежата с 1:0. При атаката имаше съмнения за засада и Моци и Манолев бурно спореха с тъчрефера, но голът бе зачетен.
Така Лудогорец за втори пореден път загуби минимално след поражението от Цървена звезда.