15-01-2021 Лъвовете пак не убедиха

Лъвовете пак не убедиха

15-01-2021 Тема спорт

Силно включване на Скримов не позволи на Израел да ни вземе гейм

Националният ни тим по волейбол постигна втора поредна победа на европейската квалификация в Хадера. След като в сряда показа известни колебания срещу Австрия (3:1), вчера представителният отбор отново не убеди. С голяма доза воля и характер обаче лъвовете все пак не позволиха да се стигне до изненада и затвориха чисто мача с 3:0. Така тимът ни направи нова, решителна стъпка към изпълнение на поставената задача – класиране на първенството на Стария континент в края на август.
Професора направи една корекция в стартовия състав, като даде шанс на Аспарух Аспарухов за сметка на Тодор Скримов. За съжаление отново организацията в нападение куцаше, което доведе и до изненадваща рокада. Капитанът Цветан Соколов бе изваден в средата на гейма за сметка на Скримов, който заигра като диагонал! Нашите пропуснаха аванс от 3 точки и накрая сериозно трябваше да треперят след серия от спорни съдийски решения, но все пак блокада на Николай Къртев донесе успеха за 27:25.
Вторият сет отново показа познати слабости – проблеми на посрещане. Евреите бързо дръпнаха с 6:2, което накара Пранди да извади Аспарухов и този път да включи Скримов на традиционния му пост. Ходът даде резултат, като България изравни при 8:8, а в редиците ни се видя известно спокойствие. Добре се включи и Стефан Чавдаров, а след като обърнаха резултата за 12:11, националите не позволиха нови своеволия за 25:16.
Противно на логиката, тимът ни не се възползва от набраната инерция. Напротив – елементарни грешки позволиха на домакините да вземат ранна преднина от 5 точки, която поддържаха докъм средата на гейма. Наложи се нашите да влагат максимална воля и усилия, но водени от Скримов, все пак обърнаха и стигнаха до крайното 25:22. Именно посрещачът бе над всички с 13 точки (3 аса, 2 блока, 53% в атака). Соколов завърши с 15 (3 блока, 1 ас, 58% в атака), а Атанасов добави 14 (2 блока, 2 аса, 83% в атака).