в днешния брой Любо - препъникамъкът на Лудогорец

Любо - препъникамъкът на Лудогорец

02-04-2021 Тема спорт

Любослав Пенев ще дебютира за четвърти път начело на ЦСКА срещу Лудогорец в първи полуфинал за Купата на България. До миналия месец Ел Голеадор беше непреодолимо препятствие за орлите като треньор - нямаше загуба срещу тях в поредни 5 мача. На осминафиналите за купата обаче с доскорошния си тим Царско село отпадна от разградчани с 1:2 край Околовръстното и това бе първото му поражение. За първенство обаче Любо остава непобеден, като с Царете отново спря зелените - 1:1 в снежна битка в столицата. Този мач се оказа и последният му начело на Царско село, преди да се завърне на „Армията”. А съдбата му дава шанс да вземе реванш с ЦСКА и в една кампания да запише отпадане и елиминиране на Лудогорец в турнира за купата.
Пенев определено е кошмар за орлите. За сефте се изправя срещу тях като наставник на Литекс на 24 октомври 2017-а и им нанесе първата загуба в елита - 2:1 в Ловеч след голове на Георги Миланов и Христо Янев. Дни по-късно той пое националния отбор на България.
Следващите му дуели срещу разградчани вече са с ЦСКА, при втория и третия му престой на „Армията”. На 9 май 2015-а червените правят 0:0 у дома. После трябва да минат още 4 години за третия му мач, който е и първи за него в Разград. Битката на 3 април 2019-а е четвъртфинал за купата, а армейците елиминират съперника с победен гол на Рубен Пинто. Тогава ЦСКА изнася един от най-силните си мачове за последните години. Именно този успех дава оптимизъм на Червена България, че Любо отново ще оскубе орлите в турнирна битка, макар и сега форматът да е в два двубоя. Три дни след отстраняването на Лудогорец програмата на плейофите пак изправя двата тима на „Хювефарма Арена”, а мачът завършва с нулево равенство.
Следващите три срещи на Пенев са начело на Царско село, с който през миналата есен препъна фаворита с 1:1 в Разград след изравнително попадение на Лъчезар Балтанов в 94-ата минута. За пролетните двубои вече стана дума.
Ел Голеадор остава най-успешният треньор у нас срещу Лудогорец - само 1 поражение в 7 двубоя. Сега му предстоят нови три сблъсъка с орлите - два за купата и един в плейофите. Ключови със сигурност са двата полуфинала.