в днешния брой Марица изпусна Хемик

Марица изпусна Хемик

09-02-2018 Тема спорт

Марица пропусна да запише първа победа в историята си в груповата фаза на Шампионската лига. Пловдивчанки допуснаха обрат от полския гранд Хемик Полице, след като водеха с 2:1 гейма и 10:7 в последвалия тайбрек, но в крайна сметка трябваше да се примирят с четвъртото си поражение. Все пак момичетата на Иван Петков записаха първата си точка, като ще имат шанс за успех на 20 февруари, когато гостуват на сръбския Визура Рума.
Срещата в Пловдив премина през серия от обрати. Двата тима си размениха по един убедителен гейм, след което се захапаха сериозно. Страшимира Филипова и компания започнаха солидно в третата част и дръпнаха в началото с 8:4. Още до втората пауза обаче домакините обърнаха при 16:11 и очакванията бяха за лек развой в тяхна полза. Вместо това полякините съумяха да се върнат и да докарат нещата до 23:23. Именно тук на преден план изпъкна характерът на пловдивчанки, които с добър сервис съумяха да изтръгнат победата след 25:23.
Подобен бе развоят на четвъртия гейм. Този път в ролята на догонващи бяха домакините. Те изоставаха с 13:18, но със стабилна игра в защита успяха да се върнат и да изравнят при 20:20. За съжаление това не бе достатъчно и гостите взеха своето след 25:20. В последвалия тайбрек Марица дръпна с 10:7, но изпадна в криза, като гостите направиха серия от 7:0 и успяха да постигнат третата си победа в група С.