в днешния брой Матадора брани титлата и №1 в света срещу Ни??икори

Матадора брани титлата и №1 в света срещу Ни??икори

22-04-2018 Тема спорт

Японецът Кей Ни??икори ще бъде последното препятствие пред Рафаел Надал по пътя му към 11-а титла в Монте Карло. Наред с това победа във финала днес от 15:30 часа ще означава още, че Матадора ще запази лидерската си позиция в световната ранглиста и че утре той ще започне своята 171-ва седмица начело на класацията на АТР. Загуба от Ни??икори пък ще върне на върха Роджър Федерер.
Във втория полуфинал 28-годи??ният японец надигра драматично Александър Зверев след обрат 3:6, 6:3, 6:4, записвайки четвърта трисетова победа в турнира. Първата част върве??е спокойно до 3:3, когато с два късни пробива Зверев успя да поведе в резултата. Във втория сет №36 в света се съвзе и след като двамата си размениха по един брейк в началото му, японецът спечели 15 от последните 17 точки в него, за да вземе три поредни гейма и да изравни с 6:3 в своя полза. В ре??аващия трети сет Ни??икори направи ключов пробив в десетия гейм, за да стигне до победата след 2 часа и 13 минути игра. Така той ще търси първа титла в четвъртия си финал на Мастърс турнир, до който достигна за първи път от август 2016 г. в Монреал. До момента японецът се е изправял 11 пъти срещу Рафа Надал и има 9 поражения срещу испанеца.