в днешния брой Меркадо и Десподов с дебютни голове за ЦСКА

Меркадо и Десподов с дебютни голове за ЦСКА

12-03-2017 Тема спорт

ЦСКА победи с 2:1 Монтана на „Армията” с дебютни голове на Кевин Меркадо и Кирил Десподов. Резервата на гостите Петър Атанасов пък върна едно попадение в края. Разликата в срещата дойде най-вече от силните изяви на Десподов, който освен че вкара, асистира за първия гол. Меркадо също остави позитивни впечатления при първата си поява сред стартовите 11. Червените направиха много пропуски, най-фрапантен бе на Кубемба сам срещу вратаря.
Защитата на армейците не бе на добро ниво. Тя не само се пропука в края на срещата, но и загуби почти всички единоборства при статични положения.
Стамен Белчев предприе няколко промени в състава. Чорбаджийски седна на пейката, а вместо него титуляр в центъра на защитата бе Перес. Симао очаквано замени наказания Бумал, докато Кубемба действаше на върха на атаката за сметка на Каранга. По лявото крило стартира Меркадо на мястото на Арсенио, който остана резерва. Кулма бе преместен зад нападателя, а Десподов нападаше по десния фланг.
За Монтана в игра след контузия се завърна капитанът Иван Михов, а аржентинецът Сантяго Вияфани направи дебют.
В първите 20-25 минути ЦСКА действаше в лежерно темпо и застраши само веднъж гостите. В 5-ата минута Меркадо проби отляво и пусна за Пинто, който обаче стреля в аут от десетина метра. Монтана стоеше компактно в защита до първия гол, а имаше и своите шансове в предни позиции.
В 12-ата минута кълбото бе отклонено с глава от играч на гостите след корнер, като Десподов изчисти на метър пред голлинията. В 20-ата пък Бирахим Сар отправи тежък удар от дистанция, но Китанов изби в корнер.
След тези шансове ЦСКА пое контрола и в 28-ата минута разпечата вратата на съперника след много красива комбинация. Кулма изведе Десподов зад защитата с пас по въздуха. Крилото подаде от движение към Меркадо, който на скорост от границата на вратарското поле с левия крак простреля Александров – 1:0 за ЦСКА.
Армейците продължиха да натискат след попадението. В 36-ата минута Десподов изведе Кулма сам срещу вратаря, но страничният рефер спря атаката с несъществуваща засада. В 39-ата обаче домакините удариха за втори път. Пинто прехвърли защитата с пас към Кулма. Той и Десподов изскочиха зад отбраната, като колумбиецът отклони към крилото. Десподов догони топката и отблизо я прати в мрежата за 2:0.
В края на първата част Китанов направи добро спасяване след удар с глава на Бамба, а секунди по-късно Манолев стреля на сантиметри над гредата в ситуация сам срещу вратаря. Така армейците си свършиха работата през първото полувреме.
Веднага след почивката Монтана опита на няколко пъти да преодолее Китанов след статични положения. Гостите във всички ситуации успяваха да отправят удари, но мерникът им изневеряваше. В 49-ата минута Кубемба показа скорост, но след това шутира силно в аут. Армейците пропуснаха чиста възможност малко по-късно. Кулма намери Десподов в наказателното поле. Крилото финтира Бамба и остана сам срещу вратаря, но стреля в тялото му.
ЦСКА намали темпото, а Монтана продължи да изсипва топката в наказателното поле. Това създаваше известно напрежение, но не водеше до голови ситуации.
Армейците като по чудо не вкараха в 70-ата минута. Меркадо центрира отляво, като Кулма стреля с глава, но кълбото бе избито. 120 секунди по-късно Кубемба направи фрапантен пропуск. Симао изведе конгоанеца сам срещу вратаря, но нападателят стреля с левия крак в гредата. Това бе пореден слаб мач на Кубемба за червените.
ЦСКА „заспа” в последните минути и бе наказан. В 89-ата минута резервата Петър Атанасов получи от Сергей Георгиев на десния фланг. Крилото бе непокрито, нахлу в наказателното поле и с диагонален удар преодоля Китанов за крайното 2:1.
Така армейците се върнаха на победния път, а аплодисментите събра Десподов, който бе с ключов принос.