в днешния брой Митко Митков блести за Дунав

Митко Митков блести за Дунав

16-01-2020 Тема спорт

Драконите с класика над Локомотив Горна Оряховица у дома

Дунав наниза три безответни гола във вратата на Локо Горна Оряховица в първия мач за новата година на двата отбора. Контролата се игра в Русе и бе ръководена от местна съдийска бригада с главен рефер Ивелин Занев.
Двамата старши треньори пуснаха на терена всички здрави в момента футболисти. Милчо Сирмов обаче не можеше да разчита на Харизанов, Рамадан и новото попълнение Стефан Неделчев, които все още имат проблеми с отшумяващи контузии. Локомотив излезе с изцяло нова защита, след като беше напуснат от основни играчи в отбрана като Мартин Сандов, Атанас Фиданин, Михаил Минков и Ивайло Тодоров. На моменти новите в защита не успяваха да действат координирано и, общо взето, така дойдоха и головете за драконите. Които можеха и да са повече, но новият вратар на железничарите Диян Вълков извади две сигурни положения.
За домакините откри Свилен Щерев в 27-ата минута след хубава атака. В 40-ата минута Митко Митков покачи на 2:0, а крайния резултат оформи новото попълнение Юлиан Ненов в 54-ата минута. Въпреки сериозните финансови проблеми при русенци те бяха на ниво, а над всички се отличи взетият под наем от ЦСКА Митко Митков.
Пропуски направиха и черно-белите. Калин Стефанов, Момчил Кузманов и Диян Христов можеха да направят резултата по-почетен за гостите, но се разминаха с гола.