в днешния брой Младок блести за Левски при разгром над дубайци

Младок блести за Левски при разгром над дубайци

09-09-2019 Тема спорт

Левски победи с 4:0 дубайския втородивизионен Емирейтс в контрола, играна пред над 200 души в Банско. Точни за сините бяха Мартин Петков, Дени Алар (2 гола, първият от дузпа) и Насиру Мохамед. Петков освен че се разписа, бе фаулиран за дузпа и асистира на Мохамед. Резервният страж Петър Иванов пък отрази 11-метров наказателен удар.
Петър Хубчев бе пуснал юношите Кирил Киров, Костадин Илиев, Александър Георгиев и Мартин Петков. За първи път от много време като титуляри за сините започнаха Николай Михайлов, който носеше капитанската лента, и Холмар Ейолфсон.
Левски упражни натиск и още в 10-ата минута откри резултата. Чандъров овладя в центъра и подаде към Мохамед, който изведе в коридор нахлуващия на скорост отдясно Кирил Киров. Юношата центрира в наказателното поле, където Мартин Петков вкара с удар в долния ляв ъгъл – 1:0. Гостите опитаха да отговорят, но Михайлов се справи с 2 корнера.
Хубчев постоянно комуникираше с футболистите си и често окуражаваше юношите, които не се притесняваха да се нагърбват и с изнасянето на топката. Много активни през първата част бяха Мартин Петков и Мохамед. Това обаче не се отнасяше за Дени Алар, австриецът оставаше често изолиран. В 20-ата Петков бе фаулиран в наказателното поле и сините получиха дузпа. Зад топката застана Алар и с изстрел в левия ъгъл реализира – 2:0.
Сините предимно атакуваха по крилата. В 29-ата минута Левски направи резултата класически. Петков изведе отлично зад гърба на защитата Мохамед, който напредна, остана сам срещу вратаря и стреля технично в десния ъгъл – 3:0. След дебютното си попадение за Левски той коленичи и целуна тревата. В тези минути Чандъров си навлече гнева на Хубчев, който го разкритикува, че не отиграва бързо топката и често подава остри пасове на съотборниците си, при това, когато те са пазени. Наред с честите похвали за Петков, треньорът му направи и забележка, да не се надценява и прекалява с индивидуални действия.
Сините започнаха лежерно втората част и за четвърт час не направиха нищо, за да доближат противниковата врата. В 65-ата минута Мазурек се контузи и напусна. Последваха две ситуации за арабите, но Михайлов се справи с тях. Резервата му Петър Иванов пък спаси майсторски дузпа в 75-ата минута. Малко след това и десният стълб му помогна след грешка в отбраната.
В 90-ата минута Мохамед пропусна сам срещу стража на гостите, а секунди по-късно Алар отбеляза второто си попадение, след като се възползва от подаване на Чандъров - 4:0. Преди дни Витоша Бистрица победи Емирейтс с 5:1.
Днес Левски се прибира в София и започва подготовка за неделното домакинство на Черно море.