в днешния брой Много удари, но без голове в „Овча купел”

Много удари, но без голове в „Овча купел”

28-06-2020 Тема спорт

ЦСКА показа две лица при 0:0 в гостуването си на Славия. Армейците влязоха силно в мача и до 20-ата минута пропуснаха няколко положения и бяха наложили тотален контрол. Постепенно обаче тимът изпусна инициативата, а след почивката Славия бе отборът с по-добри положения. Крилото на белите Ради Кирилов удари греда със задна ножица. Това бе трето поредно равенство на ЦСКА в елита след 1:1 с Локо Пд и 3:3 с Левски.
Като цяло в мача имаше доста удари, но чистите положения бяха малко и гол така и не падна. Преди началото на срещата напускащият капитан на Славия Галин Иванов бе награден по повод своя мач №200 за тима.
В състава на армейците очаквано имаше доста промени с оглед предстоящия финал за купата. Тиаго стартира в средата на терена до Пинто, а Белтраме бе зад нападателя. От висящите с картони Евандро и Кери бяха на пейката, а Антов не бе в групата, но бе заел място на трибуните.
На ниво от армейците бе Белтраме, който успешно раздаваше топката. След 20-ата минута обаче ЦСКА изпусна контрола върху кълбото и на свой ред Славия започна да показва зъби.
В 7-ата минута бе първата добра атака за червените, като Мазику пусна за Енрике. Той пък подаде на Соу и нападателят стреля силно с левия крак, но в аут. В 12-ата Турицов отне и даде на Джеси, който върна към Тиаго. Португалецът шутира, но кълбото попадна в Белтраме, който се завъртя и нанесен опасен удар, но Стергиакис изби в корнер. В 16-ата пък с напоритост в пеналта Белтраме успя да изведе Енрике сам отляво, но Виячки с решителен шпагат изчисти в корнер.
Оттам ЦСКА отстъпи позициите си и свали оборотите. В 29-ата минута Патев малко случайно можеше да вкара. Той центрира, но топката се оказа опасна за Бусато, който отклони с една ръка в корнер. В 33-ата Славия имаше нов шанс. Галин Иванов изпълни бързо фаул с дълъг пас за Йомов, но Турицов изчисти точно пред крилото на опасна позиция. В 39-ата пък Соу проби отляво и мина през Виячки, след което подаде към Джеси, дебнещ на празна врата, но Стергиакис пресече паса.
Така ЦСКА въпреки превеса си за пореден път този сезон не успя да вкара през първото полувреме.
След почивката Славия излезе доста настъпателно и докъм 60-ата минута често затрудняваше червената защита. Това доведе и до напрежение в армейските редици, като в една ситуация около 50-ата минута Занев се развика по Бусато заради неуверена негова намеса. В 52-ата Белтраме изведе отлично Пинто сам срещу вратаря, но португалецът стреля доста неточно. Това бе най-чистата ситуация за ЦСКА до този момент. Минута по-късно Кирилов шутира над вратата, а след това Турицов и Гълъбов трябваше да се намесват решително при добри атаки на белите. В 62-ата минута Тиаго отправи топовен удар от над 35 метра, но Стергиакис отрази. Секунди по-късно пак португалецът стреля от средна дистанция, но след рикошет във Виячки се стигна до нов корнер.
Предвид очертаващото се равенство Крушчич хвърли в играта висящите с картони Евандро и Кери. Това обаче не доведе до натиск на ЦСКА.
В 76-ата минута Радослав Кирилов можеше да вкара страхотен гол. Йомов центрира отдясно, а Кирилов стреля силно със задна ножица, но в напречната греда. Крушчич отговори с включването на Ахмедов вместо Мазику, но този ход не сработи.
В 84-ата Кери шутира от двайсетина метра, но Стергиакис отклони в корнер. В продължението червените регистрираха нов пропуск - след центриране на Кери отляво Соу нанесе удар с глава, но над вратата. Така, в посредствен мач, двата отбора не успяха да стигнат до гол въпреки многото шутове към вратите.