в днешния брой Мощен порой прекрати ЦСКА - Пирин при 2:0

Мощен порой прекрати ЦСКА - Пирин при 2:0

26-07-2020 Тема спорт

Мощен порой прекрати контролата ЦСКА - Пирин при резултат 2:0 на полувремето. Точно в края на първата част над София се изви проливен дъжд, който за по-малко от 10 минути наводни терена и срещата не се доигра. Армейците реализираха головете си в рамките на 120 секунди в заключителните моменти, като точни бяха Енрике и Соу.
Дебют за ЦСКА направиха три от новите попълнения - бранителят Матей и халфовете Юга и Санкаре, които започнаха заедно в средата на терена. Титуляри за червените бяха трима французи, като другият освен полузащитниците беше Мазику.
Кери пък започна отляво по крилото (досега бе използван предимно отдясно), но в хода на първата част се видя, че не е ефективен и се размени с Енрике. С капитанската лента излезе Антов, тъй като Занев бе резерва. За Пирин липсваха титулярният вратар Руберто (контузия) и Станислав Манолев, който още не е в оптимална форма.
В срещата си пролича, че Белчев бързо е наложил своя предпочитан стил на игра. Армейците имаха пълен контрол върху топката и бавно и методично опитваха да пробият защитата. Основният стремеж бе към извеждащи подавания за Соу или двете крила, които впоследствие да центрират. Отборът разиграваше добре в средата, но офанзивният халф Белтраме оставаше изолиран, като топката доста рядко стигаше до него заради поставения върху фланговете приоритет. На свой ред Пирин също опитваше да разиграва по земя, основно с атаки по крилата, но на гостите им липсваше ефективност.
В първите десетина минути младият страж на гостите Кисьо на два пъти пресичаше опасни извеждащи пасове пред Белтраме и Соу. В 13-ата пък Карачанаков отправи марков удар от фаул от малък ъгъл, но Бусато отрази в корнер. Това беше и единствената по-добра възможност за орлетата. В 18-ата минута ЦСКА проведе най-добрата си атака. Тимът изнесе постепенно от защитата, а Амос Юга изведе Турицов отдясно. Бранителят подаде остро по земя, но Стилян Николов изчисти с шпагат пред Соу, като прати топката в гредата. Малко след това армейците претендираха за дузпа, след като Енрике беше блъснат рамо в рамо от Исуф. В 31-ата пък Енрике проби отлично отляво, след което подаде, но Соу бе далеч от топката и не успя да нанесе удар от чиста позиция. В крайна сметка ЦСКА поведе в 39-ата минута след грешка на бившия си капитан Бодуров. Той тръгна да изнася в средата на терена, но Енрике отне топката и се изстреля в опразненото от Бодуров пространство. Бразилецът си отвори пространство сам срещу вратаря и го разстреля с левия крак под гредата за 1:0 след близо 30-метров рейд.
В 41-ата минута ЦСКА с нова контра удвои. Този път Станоев сбърка пас в средата на терена и Соу пресече. После Бодуров се намеси неубедително, което позволи на гамбиеца да го финтира. Последва шут на Соу, кълбото рикошира от Бодуров и прехвърли Кисьо - 2:0. Малко след това над София заваля проливният дъжд и това наложи срещата да бъде прекратена. ЦСКА има още една планирана контрола - с Монтана след седмица отново на "Армията".