28-08-2017 Назарян: Представянето  ни в Париж е разочароващо

Назарян: Представянето ни в Париж е разочароващо

28-08-2017 Хари ЛАТИФЯН

Старши треньорът на националния ни отбор по борба в класическия стил Армен Назарян определи като разочароващо представянето на нашите на световното първенство в Париж. България за пръв път в историята се връща без медал от шампионат на планетата в най-успешния ни индивидуален спорт. Най-добрите класирания на трикольорите бяха пети места на Даниел Александров (80), Биляна Дудова (55), Владимир Дубов (57) и Михаил Ганев (86).
„Разочарован съм. Както аз, така и всички в борбата. За съжаление не успяхме да спечелим медал, макар че имахме няколко възможности. При нас, в класическия стил съм категоричен, че Байряков (85) бе порязан от съдиите. Вместо да завърши девети, той трябваше да вземе бронз. Даниел Александров също имаше шанс. Но вече е минало. Големият ни проблем бе отсъствието на Иво Ангелов и Тарек (Абдеслам). Това са лидерите на отбора ни, най-добрите ни състезатели. Те дават самочувствие на другите момчета, а ето че трябваше да сме в Париж без тях. Но оправдания винаги се намират. Жалко е, че и в другите два стила имахме проблеми и останахме без медал. Разочароващо е, но трябва да гледаме напред, към Токио. Целта е да изградим още няколко по-млади състезатели, които да са готови за олимпиадата. Не сме се предали”, коментира пред „Тема Спорт” Назарян.
В същото време след приключване на всички мачове в свободния стил в събота вечерта се оказа, че съставът на Серафим Бързаков се класира на 13-о място по точки в крайното подреждане. Нашите събират 12 пункта, а лидер по този показател са САЩ с 54. Американците си тръгват от Париж с 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.