08-03-2017 Нафтата отстрани Марек

Нафтата отстрани Марек

08-03-2017 Тема спорт

Нефтохимик продължава победния си ход в родния волейбол. Бургазлии ще защитават Купата на България във финалната шестица на турнира, след като измъкнаха много труден успех от Миньор в Дупница с 3:2 гейма. Звездната селекция на Петър Дочев, начело с близнаците Братоеви и Николай Николов, намери пътя към победата пред около 250 зрители в спортната зала в града. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но така и не успяха да се озоват в ситуация, за да го затворят. Вместо това нафтата сложи точка на спора след 15:11 в тайбрека, за да си осигури 12-ата поредна победа във всички турнири от началото на годината.
Както се и очакваше, драма имаше и на друг двубой от третия кръг. Пирин Разлог се измъкна в много напрегнат мач от врящия котел в Тетевен. Съставът на Иван Дурев оцеля след 3:2 гейма и ще играе в груповата фаза на турнира. Срещата премина през серия от обрати, като гостите пропуснаха да матират съперника си за 3:1. Това се случи, след като домакините водеха с 4 точки в четвъртата част, но допуснаха да се стигне до изравняване. Все пак те намериха сили да вкарат мача в тайбрек, но там вече нямаха отговор срещу по-хладнокръвната игра на състава от Разлог.
Полуфиналистът от миналата година – Монтана, нямаше такива проблеми по пътя към груповата фаза. Тимът на Даниел Пеев, който през 2016-а падна с 1:3 от Добруджа на стъпка от мача за трофея, загуби един гейм, но въпреки това елиминира Миньор Перник. Домакините си позволиха лукса да дадат втората част на чуковете след 21:25, но впоследствие бяха повече от категорични за 25:12 и 25:15, губейки общо скромните 27 точки в тези моменти.