19-02-2017 Нафтата отупа Миньор за осма поредна победа

Нафтата отупа Миньор за осма поредна победа

19-02-2017 Тема спорт

Нефтохимик 2010 записа осма поредна победа във волейболната Суперлига. Звездната селекция на Петър Дочев се наложи с 3:0 (25:18, 25:17, 25:19) като домакин на Миньор Перник в мач от 19-ия кръг на шампионата. Двубоят в зала "Младост" продължи малко повече от един час. Домакините не оставиха съмнения в своето превъзходство и се справиха бързо с гостите от Перник. Въпреки силната серия бургазлии все още са извън Топ 4 в класирането, докато Миньор се намира на девета позиция и е извън зоната за плейофи.
В другия мач от вчера Тетевен Волей постигна категорична победа над Славия с 3:0 (25:16, 26:24, 26:24). Домакините започнаха ударно, но вторият и третият гейм бяха истинска драма. Играчите на Петър Мечкаров дори позволиха на белите да поведат в точките, но в ключовите моменти се активизираха и спечелиха най-напред втората част с 26:24, а след това и третата със същия резултат. Така тетевенци се изкачват на осмото място с 22 точки (7 победи и 11 загуби), а Славия остава на последната позиция без победа. За Тетевен Волей най-резултатен бе Емилиян Мирчев с 22 точки.