14-10-2017 Нефтохимик помрачи празника в Пазарджик

Нефтохимик помрачи празника в Пазарджик

14-10-2017 Тема спорт

Шампионът и носител на Суперкупата на България Нефтохимик помрачи празника на Пазарджик. Юношата на Хебър – Найден Найденов, смълча родния си град, след като изведе бургазлии до успех с 3:1 гейма в първия домакински двубой на тигрите в Суперлигата след 18 години пауза. За последно клубът игра в елита на родното първенство през сезон 1998/99, след което дълги години на практика не съществуваше, преди да бъде възроден от местната община и ентусиазма на треньора Атанас Петров.
Около 1000 зрители в зала „Васил Левски” обаче не успяха да помогнат на своите любимци да спрат Нафтата от втори пореден успех в първенството. Минчо Минчев и компания стояха равностойно и бяха близо до по-опитния си съперник през целия двубой, но няколко индивидуални „избухвания” на бургазлии бяха достатъчни, за да направят разликата в ключовите моменти.
Изключително драматична бе третата част, в която домакините обърнаха от 20:22 до 23:22, след което се възползваха от грешка на сервис на Илия Петков и атака в аут на Валентин Братоев, за да намалят изоставането си до 1:2. Това мобилизира шампионите, които дръпнаха с 6:0 на старта на четвъртата и вече се виждаха победители. Противно на очакванията обаче волейболистите на Хебър не се предадоха и успяха дори да поведат при 12:11. Те останаха близо до съперника си, но в крайна сметка не съумяха да пратят мача в тайбрек след 24:26.
В останалите три срещи вчера не се стигна до някаква изненада. Монтана пусна един гейм на Марек, преди да вземе трите точки, а Черно море БАСК се измъчи с Арда, но все пак стигна до успех с 3:2 във Варна. Днес с голям интерес се очаква визитата на сребърния медалист ЦСКА на носителя на Купата на България Добруджа.