16-10-2020 Нефтохимик пречупи смел ЦСКА

Нефтохимик пречупи смел ЦСКА

16-10-2020 Тема спорт

Нефтохимик е първият тим, който вече може да се смята за сигурен участник в първата осмица на Суперлигата. Шампионите и носители на Суперкупата на България се наложиха с 3:1 гейма над ЦСКА в дербито на група 1 от квалификационната фаза на родния елит. Тимът на Николай Желязков се нуждае от точка в днешния мач с Дунав, за да подпечата и на теория промоцията. С оглед разликата в класите ще бъде чудо, ако съставът на Данаил Милушев съумее дори да стигне до тайбрек срещу бургазлии.
Домакините и момчетата на Сашо Попов направиха здрав и приятен за гледане мач. Николай Желязков реши да не си прави експерименти и заложи на най-доброто, като единствено Валентин Братоев остана на пейката, тъй като не е напълно възстановен след контузия.
Въпреки това армейците показаха характер и демонстрираха, че имат потенциал и мястото им е именно в Топ 8. Гостите, които разчитаха на младоци като Даниел Минков (влязъл на Делчо Раев още в първия гейм), Георги Татаров и Димитър Димитров, бяха равностойни на Нафтата в първия гейм, а в третия дори поведоха на звездната селекция с 16:10! Опитът и класата на домакините бяха на път да ги изкарат от трудна ситуация, но това не стигна и ЦСКА ликува с 27:25. В четвъртата част червените пак бяха близо до изненада, но в самия край домакините взеха своето.
В другата среща от турнира вчера Дунав очаквано не срещна проблеми с Тетевен за 3:0. Момчетата на Данаил Милушев си осигуриха минимум третата позиция в подреждането, а с това и бараж с ЦСКА. Двата отбора най-вероятно ще се срещнат отново следващата седмица в сблъсък, който да определи кой ще играе в Топ 8 на Суперлигата. Червените вече имат предимство, печелейки първия мач в сряда с 3:2.