в днешния брой Обрат прати ЦСКА на точка от Европа

Обрат прати ЦСКА на точка от Европа

10-07-2020 Тема спорт

ЦСКА обърна Локо Пд с 2:1 на "Лаута" и е само на точка от гарантиране на евроучастие. Домакините поведоха с гол на Салинас, за който му асистира... Занев. Червените изравниха от дузпа, спечелена от Малинов и реализирана от Тиаго, а в добавеното време Али Соу донесе трите точки на гостите. Продукцията на армейците обаче беше слаба. С успеха армейците излязоха с 3 точки пред Левски. Така дори равенство срещу Берое в неделя ще прати ЦСКА в Лига Европа.
Армейците се измъчиха срещу резервните играчи на Локо. Акрапович изнесе тактическа лекция, като с висока преса дълго задушаваше съперника и точно по този начин се стигна и до гола на Салинас. ЦСКА пък така и не успяваше да наложи траен натиск. Двубоят се игра пред празни трибуни, след като в сряда местната власт реши да затвори мача заради зачестилите случаи на коронавирус.
Първото полувреме бе постно откъм качество, с малко положения. Локо в типичен стил пресираше високо и това пречеше на ЦСКА при изнасянето на топката. А смърфовете бяха улеснени от стремежа на червените да започват атаките си с пасове по земя от вратаря. Така Бусато често бе поставян под напрежение и отиграваше грешно или изритваше кълбото напълно безидейно. Армейците така и не успяваха да наложат контрол върху притежанието и много рядко организираха смислени атаки. Отделно имаше и някои неразбирателства в защита, които водеха до гневни реплики на треньора Белчев. Локо пък успя да създаде нещо по-опасно едва след половин час игра.
Иначе още в 60-ата секунда пред Соу се отвори добра възможност да реализира. Той изскочи сам на границата на наказателното поле, но стреля в ръцете на Луков. Едва 20 минути по-късно ЦСКА отново застраши вратата. Тиаго отправи плътен шут от движение, като Луков отклони леко топката, тя се отби от напречната греда, после и от гърба на стража, но той я улови, преди да премине голлинията. Малко след това Енрике центрира отдясно, но Соу и Евандро се разминаха с топката, а бяха на чисти позиции.
Оттам Локо се събуди и в 28-ата минута стигна до първата си добра възможност. Салинас пробяга около 40 метра с топката и стреля с десния крак, но Бусато отклони в корнер. В 35-ата отново Салинас шутира, но от фаул, този път обаче покрай гредата в аут. В края на първата част пък от добра позиция Малинов стреля неточно.
След почивката ЦСКА опита да притисне съперника, но това продължи кратко. В 49-ата минута Жеферсон прехвърли отбраната с пас към Тиаго, който овладя и шутира силно, но над вратата. В 55-ата пак Тиаго стреля, но с левия крак в аут. В 61-ата след поредното безумно изнасяне на топката от страна на ЦСКА се стигна и до гол. Бусато набута лош пас към Занев, който бе пресиран от Салинас и върна слабо топката към стража. Така той на практика изведе Салинас сам срещу Бусато и с плътен удар нападателят реализира за 1:0. Двойна грешка - на Бусато и Занев.
В 65-ата минута Малинов нанесе нов неточен удар, а след това Белчев смени схемата на 4-4-2, като включи Ахмедов за сметка на Жеферсон. В 78-ата пък армейците стигнаха до дузпа, изработена от Малинов. Той сам потърси контакт с Витанов и се строполи, а реферът Ивайло Стоянов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Тиаго, който с плътен удар към десния ъгъл на вратаря реализира за 1:1. Интересното е, че Салинас и Тиаго вкараха и при 1:1 на "Армията" в средата на юни.
В добавеното време включилият се силно Ахмедов изведе Соу и той с удар от движение в обратния ъгъл донесе победата на ЦСКА.