17-02-2021 ПСЖ и Мбапе унижиха Барса на

ПСЖ и Мбапе унижиха Барса на "Камп Ноу"

17-02-2021 Тема спорт

Барселона загуби кошмарно от ПСЖ с 1:4 на „Камп Ноу“ в първи 1/8-финален мач помежду им от Шампионската лига. Лионел Меси (27-дузпа) даде аванс на каталунците, изравнявайки рекорд на легендата на Реал (Мадрид) Раул в турнира, но след това гостите, който бяха без контузените Неймар и Анхел ди Мария, обърнаха и размазаха каталунците. Килиан Мбапе (32, 65, 85) се развихри с хеттрик, а Мойс Кийн (70) също се разписа за убедителния успех на парижани, които ще очакват съперника като фаворити в реванша на „Парк де Пренс“.

Наставникът на домакините Роналд Куман изненада с пускането в титулярния състав на Жерард Пике, който не бе играл от близо три месеца. Играчите на Маурисио Почетино пък тръгнаха смело в атака още в първите секунди, когато Мбапе бе изведен зад защитата на каталунците, но вратарят Тер Щеген внимаваше и изчисти топката около границата на наказателното поле.

В 14-ата минута Гризман бе изведен от Педри сам срещу Кейлор Навас, но костариканският страж на гостите отрази удара на французина. Последва пропуск на Мауро Икарди, а в 26-ата минута Барса получи дузпа. Френки де Йонг бе изведен зад защитата на французите и след контакт в крака на Курзава падна в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка и затвърди решението си след преразглеждане на ситуацията с ВАР. Лионел Меси забоде категорично топката под гредата за 1:0, разписвайки се за 17-а поредна година в Шампионската лига. Малко след това Меси остави сам на дузпата Дембеле, чийто удар не затрудни по никакъв начин Навас.

В 32-та минута Мбапе получи топката от Марко Верати и направи за смях защитата на каталунците, след което с мощен удар изравни за 1:1. До края на полувремето Курзава и Гризман пропуснаха по едно положение за двата отбора.

Шоуто на Мбапе и парижани предстоеше след почивката. В 48-ата минута Тер Щеген спаси удар на Мойс Кийн, а малко след това се намеси и след шут на Мбапе. Каталунците имаха претенции за втора дузпа за игра с ръка на Кийн, но реферът не реагира.

В 65-ата минута Паредес подаде към Флоренци, а центрирането на италианеца бе отклонено от Пике и дебнещият в наказателното поле Мбапе бе на точното място, пращайки топката в мрежата. Пет минути след това Паредес центрира от пряк свободен удар, а оставеният непокрит Мойс Кийн вкара с глава отблизо трети гол във вратата на Тер Щеген.

До края на срещата французите чакаха шанса си на контраатаки. В 82-та минута Гризман бе на път да се възползва от грешка на Навас, който изчисти нескопосано топката в тялото на французина, но тя мина покрай вратата. Три минути по-късно Килиан Мбапе довърши каталунците, оформяйки хеттрика си при светкавична контраатака. Влезлият като резерва Юлиан Дракслер изведе Мбапе сам срещу Тер Щеген и французинът оформи крайния резултат.

Така ПСЖ взе комфортен аванс преди реванша на "Парк де Пренс" на 10 март.