10-02-2014 Пак слаб ден за българите в биатлона

Пак слаб ден за българите в биатлона

10-02-2014 Тема спорт

Мартен Фуркад спечели олимпийския златен медал в преследването на 12.5 километра в биатлона.

Французинът спечели надпреварата с време 33:48.6 минути, като една допусната грешка в третата стрелба. Сребърният медал е за Ондрей Моравец, а бронзът е за Жан-Гийом Беатрикс.

Един от най-опитните състезатели Оле Ейнар Бьорндален завърши на четвърта позиция, след като направи непривичните за него три грешки в стрелбата. Норвежецът завърши надпреварата на 25.9 след победителя.

Надеждата на домакините за медал Евгений Юстюгов завърши на пета позиция.

Българинът Красимир Анев приключи преследването на 48-о място, а другият ни представител – Владимир Илиев на 55-о. Анев направи пет грешки в стрелбата, а Илиев – цели 7.