в днешния брой Палмейрас хвърли як пердах на Ривър

Палмейрас хвърли як пердах на Ривър

07-01-2021 Тема спорт

„Маракана“ получи финала на Копа Либертадорес

Палмейрас хвърли здрав пердах на Ривър Плейт и го разби с 3:0 като гост в първи полуфинал за Копа Либертадорес. В Буенос Айрес се получи изключителна сензация, след като милионерите нямаха загуба у дома в турнира от 18 мача. Така бразилците вече са много близо до финал в турнира.
Ривър започна по-добре, но в 27-ата минута домакините изостанаха след глупост на техния вратар Франко Армани. Той изчисти една топка в краката на Рони, който стреля и след рикошет откри. Веднага след почивката бившият нападател на Шахтьор Донецк Луис Адриано вкара страхотно попадение, след като тръгна от центъра и накрая отбеляза между краката на Армани. След час игра колумбиецът Хорхе Караскал от състава на милионерите бе изгонен, а от отсъдения свободен удар Матиас Виня направи резултата класически.
Палмейрас има само един успех в Копа Либертадорес – през 1999-а, а последното участие на финал е преди 20 години. Тогава в състава на отбора беше бившият бранител на ЦСКА и Литекс Тиаго Силва. В другия полуфинал съперници са Бока Хуниорс и Сантос, а късно снощи те изиграха първия двубой в Аржентина.
В същото време вчера стана ясно, че финалът на Копа Либертадорес ще се играе на легендарния стадион „Маракана“. Той ще протече без публика, обявиха от Южноамериканската футболна конфедерация КОНМЕБОЛ. Сблъсъкът ще се проведе на 30 януари.