в днешния брой Паулиньо с шедьовър и гол от засада при 4:0

Паулиньо с шедьовър и гол от засада при 4:0

18-08-2019 Тема спорт

Левски победи без много затруднения последния Витоша Бистрица с 4:0. Два гола вкара Паулиньо - вторият бе от засада, а по един добавиха Филипе Нашименто и Роберта. С успеха сините се изкачиха на върха на класирането преди днешните мачове. Аплодисментите обаче обра исландският защитник Холмар Ейолфсон, който се завърна на терена след дълго и мъчително лечение на контузия в коляното. Бранителят влезе като резерва и игра за първи път от 290 дни.
Петър Хубчев бе направил три промени в стартовия състав в сравнение с двубоя с Берое, загубен с 1:3 на "Герена". В тима на тигрите титуляри бяха Илия Димитров и Атанас Кабов, които са им преотстъпени именно от Левски.
Опитите на сините да натиснат още от самото начало не дадоха резултат. За да бъде по-офанзивен тимът, Мартин Райнов по-често играеше пред защитата, а по-напред от него действаше Нашименто. Това обаче не се изразяваше в опасности пред вратата на последния в класирането. Възпитаниците на Петър Хубчев имаха огромни трудности да преодолеят сгъстената защита на бистричани. Пасовете им бяха бавни, по ширина на игрището, елементът на изненада липсваше и затова през първия четвърт час нямаше дори удар. Първият шут, но доста неточен, бе на Райнов в 19-ата минута, след като Паулиньо направи добър пробив.
Три минути по-късно Левски поведе с гол на най-дейния в редиците им - Паулиньо. Той овладя в пеналта лошо изчистена топка от Зюмбулев, а след това с майсторски фалцов удар прати топката в далечния ляв горен ъгъл - 0:1. Малко по-късно стражът на тигрите Християн Василев изби хубав шут на Мазурек.
Сините залагаха на обходни действия, но правеха доста непредизвикани грешки в пасовете. Те обаче бързо си връщаха топката, защото тигрите имаха сериозни трудности с изнасянето й. Паулиньо пък можеше да вкара гол близнак на първия си, но този път топката профуча над гредата. Мазурек на два пъти стреля колкото силно, толкова и неточно. Изненадващо в края на полувремето нисичкият аржентинец можеше да вкара с глава, но отблизо пропусна.
През първата част доста изолиран остана Алар, който така и не успя да намери свободни пространства. Левски нападаше предимно от ляво, където активни бяха Горанов и Паулиньо. Десният фланг, на който бяха Миланов и Станислав Иванов, не работеше добре.
Тигрите започнаха по-настървено вторите 45 минути. Кабов бе изведен на стрелкова позиция и отправи плътен шут от малък ъгъл, но в обсега на Миятович. Колегата му Християн Василев пък с мъка изби изстрел на Мазурек от свободен удар. След корнера Каргас с глава насочи топката към задната греда, където Паулиньо я вкара в мрежата - 2:0. В ситуацията бразилецът бе в засада, но това не бе видяно от съдиите, които определено ощетиха Витоша. Така на практика двубоят свърши в 51-ата минута. Малко след това пък Станислав Иванов получи жълт картон от рефера Гидженов, защото симулира за дузпа.
До края въпросът бе с колко ще победи Левски. Алар направи пропуск, а заради слабата си игра се чуха и освирквания по негов адрес. По-късно той бе заменен от Роберта. В 82-ата минута Нашименто направи преднината на сините класическа след асистенция на Роберта. Секунди по-късно феновете избухнаха с аплодисменти, след като след дълго лечение на контузия на терена се появи Холмар Ейолфсон. В 90-ата минута Роберта засече центриране от ъглов удар с глава в мрежата - 4:0.
Левски се изкачи на първо място в класирането преди днешните мачове, а Витоша остава последен без точка.