17-05-2017 Пацо Тигъра на финал за Купата на Румъния

Пацо Тигъра на финал за Купата на Румъния

17-05-2017 Тема спорт

Астра с българския вратар Пламен Илиев в състава си се класира за финала за Купата на Румъния. Тимът от Гюргево стори това по безапелационен начин, след като победи с 3:0 в реванша от полуфиналите Политехника Тимишоара и след 7:1 в общия резултат ще спори за трофея.

Родният страж игра цял мач за своя отбор и запази вратата си суха. Ботевградчанинът се намеси отлично на два пъти и спря нападателите на Политехника.

Резултатът бе открит с гол-шедьовър на Константин Будеску в 40-ата минута. Халфът копна топката малко пред наказателното поле и прехвърли вратаря на домакините Куриляк.

Втората част започна отлично за Астра с попадение на желания от Левски Серджиу Буш след четири минути игра. Крайният резултат бе оформен от Никоара в 83-ата минута.

Във битката за трофея Астра ще срещне победителя от другата полуфинална двойка между Волунтари и Университатя Крайова. Реваншът между двата тима е утре, а Волунтари има преднина след 1:0 в първата среща като гост.