в днешния брой Пената с остра критика  към играта на ЦСКА

Пената с остра критика към играта на ЦСКА

13-08-2017 Виктор ГЕЦОВ

Една от големите фигури в историята на ЦСКА - Димитър Пенев, коментира представянето на армейците при победата срещу Септември (1:0).
„Единственото позитивно нещо от този мач са трите точки. Те бяха спечелени, но отборът трябваше да вкара доста повече голове. ЦСКА бе задължен още от началото на мача да започне да създава положения и до десетата минута да е вкарал поне един-два пъти. Вместо това играчите действаха доста мудно, безидейно в атака, липсваше изненада. Контролираше се топката, но не се правеше нищо с нея. Липсваше каквато и да е острота в атаката. За пореден път ЦСКА нямаше идея какво да прави срещу сгъстена защита. Попадна в затворен кръг, а беше ясно, че Септември ще действа с 10 човека в защита. Подобна картина на мачове на ЦСКА я видяхме доста пъти в последните месеци и на този етап не е намерено решение. Футболистите действаха на ходом през много голяма част от мача, някои от титулярите не се раздадоха дори на 50 процента от своите възможности, а това е недопустимо. Често пък топката се връщаше назад. Като цяло представянето бе хаотично, а идеите на треньора не бяха осъществени на практика. Струва ми се, че е необходимо да се направят някои корекции в стартовия състав, но това е работа на Стамен Белчев да прецени. Както се казва - ще се проведе ревизия”, заяви Пенев.
„Вярно е, че съперникът бе дълбоко окопан в своята половина, но ЦСКА бе задължен да намери начин да пробие бетона. Вместо това се стигна до гол след вратарска грешка. Играчите бяха отпуснати, което е недопустимо. Не може да се подценяват съперници. Сигурен съм, че през цялата седмица са си говорили това в съблекалнята, но ползата е била нулева с оглед представянето на ЦСКА. Футболистите си мислеха, че ще вкарат без усилие. Вместо това в първите 30-40 минути бяха доста слаби. Играчите трябва да си дадат сметка за представянето и да не го повтарят. Да седнат да изгледат мача, да си вземат поуките и да се стягат. Сега предстои нов мач с новобранци - Витоша Бистрица, и този път картината е необходимо да бъде коренно различна. ЦСКА трябва да разгромява такива съперници и да вдигне значително оборотите”, каза Пенев.