26-08-2019 Пирин Бл с втора поредна победа

Пирин Бл с втора поредна победа

26-08-2019 Тема спорт

Пирин Благоевград записа втора поредна победа във Втора лига. След неубедителното начало на сезона само за една седмица орлетата надиграха Литекс като гост миналия понеделник, а снощи надделяха над последния Спартак Плевен с 2:0 на стадион "Христо Ботев".
Благоевградчани наложиха своето превъзходство още с първия съдийски сигнал, но поведоха чак в 33-ата минута, и то от дузпа, реализирана точно от Владислав Златинов. Орлетата започнаха по-добре и второто полувреме, като в 52-ата минута Бастунов удвои аванс. Това даде дозата спокойствие на домакините, които заиграха още по-уверено и не позволиха на съперника да създаде нещо опасно пред вратата, пазена от Пангев. "Заслужена победа, която носи точки и самочувствие. Поздравявам момчетата", каза след мача треньорът на Пирин Иво Тренчев.
Литекс пък спечели с категоричното 4:0 домакинството си на Черноморец Балчик. Оранжевите бяха по-добрият тим през цялото време и заслужено спечелиха в Ловеч. В последния половин час отборът на Живко Желев беше с човек по-малко, след като Илиян Капитанов получи втори жълт картон и бе изгонен.
Тонислав Йорданов откри с изстрел с глава от вратарското поле в деветата минута. В 18-ата минута Иван Митев направи 2:0, а в последните секунди на първата част Капитанов беше точен с добавка за 3:0, с което реално реши изхода още преди почивката. В 65-ата минута крайния резултат оформи Александър Аспарухов, който надбяга бранител на гостите. Така ловчанлии се върнаха към победния ход, а тимът от Балчик създаде твърде малко, за да отърве разгрома.
В следващия кръг Литекс гостува на Кариана Ерден. Черноморец пък приема Пирин Благоевград.

ПИРИН БЛ - СПАРТАК ПЛ 2:0