11-02-2016 Попето се разправи с Литекс

Попето се разправи с Литекс

11-02-2016 Тема спорт

Литекс загуби с 1:3 контролата си срещу Спартак Москва в Марбея. Ловчанлии бяха надиграни почти през целия мач. Най-силният футболист на терена за руснаците бе бившият играч на оранжевите Ивелин Попов. Той имаше участие и в трите попадения – вкара гол и и асистенция, а накрая изработи и дузпа.
Все пак в резултата поведе Литекс в 39-ата минута. Тогава Бьорн Йонсен навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл вкара под плонжа на Артем Ребров. В самия край на първата част руснаците изравниха след грешка на Милчо Ангелов в средата на терена. Промес проби по левия фланг и преодоля Емил Петров, след което центрира остро, Ивелин Попов изскочи от дълбочина и от няколко метра вкара. Това бе първи гол за Футболист номер 1 на България за 2015 година във вратата на бившия му тим Литекс. Попов не се зарадва на попадението, а само поздрави съотборниците си.
След почивката Спартак продължи натиска, а оранжевите започнаха все по-често да губят средата на терена. В 52-ата минута руснаците поведоха, като с основен принос за втория гол отново бе Ивелин Попов. Попето получи около 30-ия метър, а Малинов вместо да го атакува, отстъпи назад. Така бившият играч на Литекс пусна перфектен пас към нахлуващия от фланга Макеев. Десният бек овладя без проблем и с техничен удар преодоля Винисиус.
В 69-та минута Макеев проби отдясно и центрира, Недялков изби, но право в крака на Попов. Българинът шутира, а Евгени Александров спаси. Топката обаче се върна в Попето и той пак пробва да вкара, но този път Иван Горанов изчисти от голлинията. Малко по-късно бившият капитан на Литекс изработи дузпа за Спартак Москва, след като бе съборен от Елтон. Промес застана зад топката и стреля силно в долния десен ъгъл, Александров да хвана посоката, но не успя да спаси – 1:3. В края на мача реферът можеше да отсъди и дузпа за оранжевите, но подмина игра с ръка на Ромуло.
Двубоя наблюдава легендата на Динамо Киев и Милан Андрий Шевченко. Следващата проверка на Литекс в Испания е именно срещу украинския гранд на 14-ти февруари.