в днешния брой Поредна дузпа фантом за Левски

Поредна дузпа фантом за Левски

02-12-2017 Тема спорт

Дори играчите на домакините ги хвана срам от това отсъждане, беснее Радуканов

Левски победи с 3:0 Пирин на „Герена“. Един от моментите, с които ще се запомни мача бе скандалната дузпа, която сините получиха в 19-ата минута. Тогава Николов и Ейолфсон влязоха в леко единоборство при центриране, което прехвърли двамата. След това топката стигна до Прохазка и Ничев и прозвуча сигнала на съдията Валентин Железов. Домакините помислиха, че е отсъден фаул в нападение, но… реферът бе маркирал 11-метров наказателен удар. От бялата точка Прохазка вкара, а през втората част се разписаха Мапуку и Панайотов.
След края на мача треньорът на Пирин Милен Радуканов бе бесен. „Поздравявам главния съдия - да е жив и здрав, да продължава по същия начин да се развива! Играчите на Левски ги хвана срам от тази дузпа, на резервната скамейка също. Петият рефер е казал за ситуацията: „Не знам какво свири, аз за първи път виждам такова нещо“, заяви наставникът.
Сините получиха дузпа фантом и срещу Витоша Бистрица преди две седмици.