09-09-2019 Пробваха Жеферсон като вътрешен халф

Пробваха Жеферсон като вътрешен халф

09-09-2019 Тема спорт

ЦСКА победи Поморие с 1:0, но се представи неубедително. Голът падна след контраатака и беше дело на резервата Али Соу в 67-ата минута. Той се разписа с глава след центриране на Мазику отляво. Съперникът в момента заема 13-о място от 17 тима във Втора лига с 3:10 голова разлика след 7 мача. Армейците действаха в бавно темпо, а почти всичките им положения в срещата дойдоха след дълги подавания или центрирания.
Червените стартираха в схема 4-4-2, като впечатление правеше, че левият бек Жеферсон започна като... вътрешен халф. Предвид липсата на динамика в играта му бразилецът беше неефективен в тази позиция. Той рядко грешеше в подаванията си, но по никакъв начин не изостряше действията на червените, дори напротив - забавяше ги. "Жеферсон игра нормално, но не е решение за халфовата линия. Не му е там мястото", каза Люпко Петрович след мача.
ЦСКА не действаше добре и по фланговете, особено през първата част. Левият бек Мазику за първи път беше титуляр, но до почивката не направи нито един пробив. През второто полувреме се включваше малко по-често и даде асистенция. Армейците бяха колебливи в защита, особено по фланговете и през Нуно Томаш. Те показаха слабости и при статичните положения, но Поморие не се възползва.
Любопитно е да се отбележи, че сред стартовите 11 имаше 5-има със силен ляв крак - Занев, Томаш, Мазику, Жеферсон и Кери.
В първите 20-25 минути по-опасният отбор беше Поморие, като съставът на Малин Орачев имаше повече ситуации. В 3-ата минута Милен Танев стреля прецизно от дистанция под гредата, но Бусато изби в корнер. В 7-ата Пинто изрита топката към Уот, който се откъсна сам срещу вратаря, но стреля покрай него в аут. В 16-ата и 20-ата Поморие изпусна още два шанса.
ЦСКА стигна до ново положение едва в 32-ата след изритана топка. Евандро подаде на Уот, който обаче пое лошо кълбото, а после ударът му беше отклонен в корнер. В края на първата част Касабов изпусна доста добър шанс след заучено положение.
След почивката ЦСКА игра малко по-добре, за което допринесе най-вече включването на Соу. В 53-ата минута Уот стреля опасно с глава след корнер, но стражът изби. В 66-ата Милен Танев преодоля с лекота Томаш, но шутира в аут от добра позиция. Секунди по-късно Мазику пресече пас в средата на терена, след което подаде на Кери. Ирландецът изведе на свой ред французина, който центрира от левия фланг и Соу засече с глава за 1:0. До края Соу изпусна още три пъти, като два от тях бяха в ситуации сам срещу вратаря.