09-02-2016 Първа загуба на Литекс в контролите

Първа загуба на Литекс в контролите

09-02-2016 Тема спорт

Литекс записа първа загуба в контролите тази зима. Избраниците на Любослав Пенев отстъпиха с 1:2 на елитния руски Рубин Казан в испанския курорт Марбея.
В 10-ата минута Игор Портнягин центрира към Денис Ткачук, който засече с шпагат за първия си гол с екипа на Рубин след привличането от Зенит. След получения гол момчетата на Любо Пенев контролираха играта и в 41-ата минута успяха да изравнят. Милчо Ангелов отбеляза за 1:1.
Победата за Рубин дойде в 69-ата минута, когато Диняр Билялетдинов пусна отличен пас, с който изведе Алишер Джалилов сам срещу вратаря на Литекс и се стигна до крайното 2:1 за тима, в който доскоро играеше Благой Георгиев.