15-09-2019 Първи успех извън София за ЦСКА

Първи успех извън София за ЦСКА

15-09-2019 Виктор ГЕЦОВ

• ЦСКА спечели първи мач извън София през този сезон, едва от 6-ия опит. Дотук червените бяха завършили 0:0 с Титоград, 0:1 с Осиек, 0:0 с Лудогорец, 0:1 със Заря и 1:1 с Дунав. За последно преди това те биха извън столицата на 18 май - 1:0 над Берое.
• Али Соу вкара 3-ия си гол за ЦСКА от началото на сезона във всички турнири. Попаденията му са само за първенство. През кампанията гамбиецът е записал 701 минути в елита и още 488 в Лига Европа. Това означава, че Соу вкарва веднъж на 396 минути! За последно нападателят беше точен при 3:2 над Арда на 18 август.
• Голът на Соу беше 7-и с десен крак за ЦСКА от началото на сезона. Тези с глава и ляв крак са по 3.
• Брадли Мазику за първи път беше титуляр за ЦСКА. Тиаго пък остана извън стартовите 11 за втори път в първенството. Предишният случай бе при 1:0 над Ботев Вр, като тогава влезе още на полувремето.
• Бикел и Соу вече са играчите с най-много минути от началото на сезона в елита - по 701. Те изпревариха досегашния лидер Тиаго. Португалецът даже отиде на 4-то място със своите 660, тъй като и Евандро с 689 мина пред него.
• Вратарят Густаво Бусато запази суха мрежа и при второто си участие за ЦСКА след 1:0 над Ботев Вр. В 7-те си участия в шампионата пък Черниаускас не допусна гол единствено срещу Лудогорец (0:0).
• ЦСКА спечели едва за 2-ри път като гост на Ботев Пд в 12-те си визити, откакто канарчетата се завърнаха в елита. Балансът от 2012-а насам е 6 победи за жълто-черните, 4 равенства и 2 успеха за ЦСКА при 14:17 голова разлика за Ботев. Армейците бяха и в серия от 4 поредни двубоя без успех в Коматево.
• ЦСКА се откъсна с вече 2 успеха в общия баланс като гост на Ботев в елита - 28 срещу 26 победи и 14 равенства при 108:87 голова разлика за червените. Именно канарчетата са тимът, на който ЦСКА е вкарал най-много в елита - 268 гола.
• Рубен Пинто не записа минути срещу Ботев Пд, но се върна в групата след 57 дни пауза. Предишният му двубой бе при 1:3 от Черно море на 20 юли, когато бе и капитан.