18-04-2017 Реал ще удари отново Байерн

Реал ще удари отново Байерн

18-04-2017 Тема спорт

Потърсете Х на полувреме на „Кинг Пауър“

Реал М шокира лидера в Бундеслигата Байерн в Мюнхен миналата седмица и спечели с 2:1, след като стигна до обрат най-вече благодарение на звездата си Кристиано Роналдо. Това поставя испанския гранд в чудесна позиция да стигне до полуфиналите, с което да запази и шансовете си да стане първият отбор, който е дублирал титлата си в Шампионската лига. Белия балет спечели трудно през уикенда с 3:2 срещу Спортинг Хихон, но тогава Зидан бе избрал доста експериментален състав. По този начин Реал е 11 двубоя без поражения, а 9 от тях бяха спечелени. У дома кралете имат 10 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните си 13 срещи. Шокиращото поражение от Селта с 1:2 е и единствената загуба за мадридчани на „Бернабеу“.
Байерн е с 8 точки преднина в Бундеслигата, но надеждите им за успех в ШЛ са поставени под сериозна въпросителна. Мюнхенският колос завърши 0:0 с Леверкузен през уикенда, което не е най-добрият начин да се подготвиш за визита на „Бернабеу“. Всъщност в момента Байерн е само с 1 успех в последните си 4 мача във всички турнири, а далеч от дома има 3 победи от най-скорошните си 6 опита. Има и нещо тревожещо при гостуванията на баварците в ШЛ – тимът взе само 4 от последните си 14 визити в турнира. Междувременно Реал спечели 10 от най-скорошните си 12 домакинства в ШЛ, без да е допуснал поражение в този период. Според нас Зидан и възпитаниците му ще достигнат до втора победа в сблъсъка с Байерн – знак 1 на 2,07 в „Еврофутбол“.
Мнозина очакваха Лестър да яде доста бой преди седмица на „Висенте Калдерон“, но защитната тактика, която избра Крейг Шекспир, ограничи производителността на Атлетико М. Срещата завърши 1:0 за дюшекчиите, което дава добри шансове на лисиците да продължат на полуфиналите. В Мадрид се видя, че трудно ще падат попадения в сблъсъка между двата отбора, а сега на „Кинг Пауър“ може би и Атлетико няма да се втурне в атака от първата минута. Лестър ще чака грешка на противника, а дюшекчиите ще разчитат на бавен и позиционен футбол, както и на едно от силните си оръжия – контраатака. Ние сме на мнение, че първото полувреме няма да бъде изпъстрено с положения, а Х в края на първите 45 минути изглежда перфектната опция на 1,86 в „Еврофутбол“.