в днешния брой Резил за Левски в дебюта на Делио

Резил за Левски в дебюта на Делио

10-08-2017 Мартин АЛЕКСАНДРОВ

Аматьорският Сливнишки герой (завършил на 4-то място миналия сезон в Югозападната Трета лига) направи за смях Левски в дебюта на италианския треньор Делио Роси - победи с 3:1 на „Герена“ в контрола. По време на спаринга той видя слаба и безидейна игра от възпитаниците си. И констатира нещото, което бе заявил още на представянето си - че му трябва време, за да може с много работа да подобри играта на тима. Видно е, че му предстои да изкачи висока планина. Същото видя и Спас Русев, който бе на трибуните, както и бразилския мениджър - легендата Алдаир. Явно той бе дошъл на стадиона да предлага още играчи...
Сините започнаха като на изпит, все едно ученици са на открит урок при директора на училището. В тях имаше стремеж да не се изложат пред чужденците, в случая пред италианците. На една тренировка Делио Роси нямаше как да прави сериозни размествания. Той стартира в схема 4-2-3-1, като на практика заложи на титулярния състав. Резерва пък бе каращият проби в тима 20-годишен бразилец Жеан Патрик.
Левски игра сносно само в първата третина - спарингът бе от три дяла по 30 минути. В 13-ата те откриха резултата. След флангова атака отляво топката достигна до Обертан. Французинът се опита да спре топката, но вместо това само с едно докосване преодоля двама защитници на Героя, след което майсторски вкара покрай вратаря - 1:0. След това Цветкович жонглира и прехвърли защитник и направи нещо между прострелно центриране и удар, но без резултат. Правеше впечатление, че Обертан, който бе в ролята на плеймейкър, често дробеше играта в търсене на удобен момент за голов пас. Той обаче показа много добра техника при сгъстена защита.
На почивката Делио Роси и помощниците му дадоха наставления, направиха и няколко смени. Но явно са останали тотално недоразбрани. Защото с умна и грамотна игра на контри Героя започна да реди опасни ситуации. А на терена се появи Патрик.
Втората част стартира с гол във вратата на Александър Любенов. В 35-ата минута именно каращият проби бразилец сбърка, след което Красимир Георгиев надбяга Георги Ангелов и изравни - 1:1. След това Михаил Кисьов нацели горната греда с бомбен удар от 22 метра.
От трибуните се чуха реплики „Айде, играйте малко“, защото сините действаха прекалено бавно и мудно. Жуниор Мапуку и Жеан Патрик пропуснаха, докато гол на Ангелов бе отменен поради засада. В 49-ата минута бразилецът не вкара от непосредствена близост. Той не успя да засече отблизо центриране на Цветкович. В 55-ата минута третодивизионният тим поведе - при контра Йордан Попов остана непокрит, стреля силно от 16 метра в близкия ъгъл, топката се удари в десния стълб и спря в мрежата - 1:2. В 66-ата минута след нова контра Вачев реализира трети гол в синята врата.
До края този резултат се запази, а пропуски направиха Аденижи и Нар, като последният бе освиркан от публиката. Най-накрая с бомбен удар Пиргов нацели страничната греда.