20-03-2016 Рефер бута Барса, каталунците се дънят

Рефер бута Барса, каталунците се дънят

20-03-2016 Тема спорт

Барселона пропусна да запише 13-а поредна победа в Примера дивисион, но вече е 39 мача без поражение във всички турнири, след като завърши 2:2 с Виляреал на "Ел Мадригал". Каталунците си помислиха, че са решили всичко с два гола до почивката чрез Ракитич (20) и Неймар (41) от скандална дузпа, но през втората част Виляреал намери сили да навакса пасива и да се добере до точка чрез Бакамбу (57) и автогол на Матийо (63).
Домакините останаха доста недоволни от съдийството. "Това е грабеж", скандираха феновете на "Ел Мадригал", когато Санчес Мартинес даде дузпата за Барса. Неймар бе повален от Серхио Асенхо, но от повторенята се вижда, че нарушение няма, защото стражът играе с топката. След ситуацията нападателят на Виляреал Роберто Солдадо нарече Неймар „палячо“. Освен това реферът спести втори жълт картон за Пике, който щеше да го остави извън игра за дербито с Реал Мадрид в следващия кръг.
Двубоят иначе започна равностойно и в началото Виляреал имаше доста по-добрите положения. Въпреки че мачът вървеше спокойно и нямаше излишни грубости, съдията Мартинес показа 7 жълти картона преди почивката и прати на трибуните треньора на домакините Марселино за протест.
Марселино никога не е побеждавал Барселона като треньор в Ла Лига (0-3-9). Неймар пък вече има 8 гола срещу Виляреал - срещу нито един съперник не е вкарвал толкова често във всички турнири (срещу Атлетик Б е със 7). Виляреал не спечели нито един от последните 14 мача в Ла Лига срещу Барселона (0-4-10). Виляреал остава без успех у дома срещу този съперник от октомври 2007 година.
От началото на сезона в полза на Барса са свирени рекордните 16 дузпи. В 15-ата минута фенка на Виляреал пък имаше нужда от медицинска помощ, след като бе ударена силно с топката от Лео Меси при неточен негов удар и изпадна за кратко в безсъзнание.