16-03-2021 Рилецо разплака Тити

Рилецо разплака Тити

16-03-2021 Тема спорт

Рилски спортист е новият носител на Купата на България по баскетбол при мъжете. Самоковци разбиха и детронираха Левски Лукойл, след като триумфираха в „Арена Асарел” в Панагюрище след 87:69. В герой за успеха се превърна Никола Карвачо, който изригна с 21 точки и 23 борби за 35 минути и грабна приза за MVP.
Спокойно може да се каже, че тимът на Людмил Хаджисотиров откри Панагюрското съкровище и напълно заслужено се поздрави с третия трофей от турнира в историята на клуба. И втори в личната треньорска визитка на Удо след успеха през 2018-а. От показаното във финалната четворка то именно Рилски бе тимът, който заслужаваше най-много първата позиция. Особено и след лекцията над шампиона Балкан на полуфиналите (90:48).
Двубоят започна отлично за самоковци, които с агресивна игра в защита и много добре организирани нападения отвориха разлика при 14:5 за 7 минути. Те продължиха да стоят по-добре на паркета, затваряха подстъпите към коша и принуждаваха съперника да взема грешни решения и да търси стрелби в последните секунди, което им позволи да вдигнат разликата до 12 след първата четвърт. Втората стартира с 5 нарушения на Рилски за по-малко от 2 минути, докато столичани инкасираха своя първи фаул едва след 5:25 мин. Въпреки това символичните гости не успяха да се възползват максимално и след като свалиха разликата до седем, тя отново бе 12 на почивката. Основна заслуга за това имаше Никола Карвачо, който за 17 минути вече бе с 13 точки и 13 борби!
След паузата пък реферите набързо отсъдиха техническо и симулация за сините, което доведе до серия от 6:0 за самоковци и те вдигнаха аванса при 49:31. Проблемите на столичани обаче не бяха с вижданията на реферите, а с липсата на идея в нападение, както и за лошата организация в защита. Съставът на Удо Хаджисотиров продължи да отваря ножицата, играеше с много настроение и най-важното – самочувствие с покритие. Това доведе и до логичната развръзка, оставила Константин Папазов и Левски Лукойл в подножието на върха.