25-11-2019 Роберта се завърна с гол

Роберта се завърна с гол

25-11-2019 Тема спорт

Левски победи без особени усилия с 2:0 Царско село на „Герена“, като вкара през първата част. С гол в стартовия състав се завърна холандецът Найджъл Роберта, който пропусна последните 3 мача на тима заради контузия. Той откри резултата, а след това Станислав Иванов удвои. И двамата вече имат по 7 попадения от началото на кампанията. В първия мач между тези съперници резултатът отново бе същият, както и голмайсторите, но тогава сините биха едва в заключителните минути на срещата.
В състава на домакините имаше новост, макар тя да бе очаквана. За първи път през сезона Петър Хубчев започна двубой с двамата си централни нападатели Найджъл Роберта и Дени Алар. Първият бе на върха на атаката, а вторият действаше малко зад него. Треньорът на новака в елита Никола Спасов бе наситил халфовата линия и в предни позиции бе оставил крилото Родни Антуи.
Срещата започна в ниско темпо, като имаше доста сблъсъци в средата на терена. Гостите не се притесняваха да правят нарушения. Сините пък така и не осъществиха някакъв натиск. Времето напредваше, а позиционната им игра не струваше – възпитаниците на Хубчев бяха прекалено статични, липсваха пробиви по крилата и извеждащи пасове.
В 20-ата минута Ейолфсон стреля много неточно с глава след корнер – това бе и първият удар. Малко след това Роберта отправи и първия точен шут, но той бе от малък ъгъл и не затрудни Пласид. След това скуката на терена продължи. Действията се водеха в полето на гостите, но сините не успяваха да измислят нищо интересно, с което да затруднят противниковата отбрана.
Постепенно обаче Левски се активизира и в 27-ата минута поведе с дебютното си по-атрактивно действие. Станислав Иванов получи вдясно в пеналта и преодоля Веселин Минев. Той стреля, но Пласид успя да отклони. Пред голлинията Кавдански пробва да изчисти с шпагат, но там дебнеше и Роберта, който вкара – 1:0. Това бе седми гол за холандеца в шампионата. Малко след това той изведе Алар зад гърба на отбраната, но австриецът бе спрян от реферите с измислена засада.
В 39-ата минута Станислав Иванов удвои след отлична атака. Роберта се пребори за топката и намери Тиам. Сенегалецът с пас по земя изведе Алар зад отбраната. Австриецът напредна и подаде успореден пас на голлинията към Иванов, който стреля слабо от точката за дузпата, но Пласид не успя да избие добре топката, която влетя в долния му ляв ъгъл – 2:0.
На почивката Никола Спасов предприе смел ход и извади защитника Кавдански, заменяйки го с нападателя Венцислав Христов. Това обаче не промени кой знае колко представянето на Царско село, което бе откровено слабо. Незабележим бе и лидерът им Родни Антуи. Едва в 60-ата минута гостите отправиха точен удар – Ната стреля с глава след центриране на Йордан Минев, но Миятович се разтегна и изби. Пред отсрещната врата Пласид бе сигурен след шут на Станислав Иванов.
Сините бяха успокоени от аванса си от два гола и действаха на сигурно. В една ситуация пък топката рикошира в Каргас и за малко да изненада Миятович. Левски явно бе доволен от преднината си и задаващите се три точки и рядко се впускаха в по-масирани нападения. Домакините оставиха на съперника си да започне да владее повече топката.
В заключителните минути Паулиньо стреля в краката на Пласид от удобно положение, а при добавката Тиам шутира над вратата. Така сините стигнаха до комфортен успех, а със спечелените три точки се завърнаха на второ място в класирането, като изостават на 7 от Лудогорец.