в днешния брой Роналдо спаси Юве от загуба срещу Торино

Роналдо спаси Юве от загуба срещу Торино

04-04-2021 Тема спорт

Антонио Санабрия блесна с два гола в градското дерби

Ювентус стигна само до точка срещу Торино в градското дерби от 29-ия кръг на Серия А. Мачът между двата състава завърши 2:2. Шампионите бяха на път да запишат втора поредна загуба, но Кристиано Роналдо ги спаси от пълен провал с попадение в края на двубоя.
Шампионите можеха да открият резултата още във втората минута. Алекс Сандро изведе Алваро Мората в наказателното поле. Испанецът овладя топката и нанесе удар, но Салваторе Сиригу добре затвори ъгъла и спаси. Две по-късно Кристиано Роналдо се извиси в наказателното поле и свали топката към Киеза, който стреля над вратата.
Натискът на гостите продължи и Юве успя да поведе в 13-ата минута, когато Федерико Киеза нахлу в наказателното поле и с изстрел отблизо преодоля вратаря за 1:0. Торино възстанови равенството, след като Антонио Санабрия реализира с глава отблизо, а Сиригу направи решаващо спасяване след изстрел на Алваро Мората малко преди паузата.
Биковете стартираха отлично второто полувреме и стигнаха до пълен обрат. Антонио Санабрия се възползва от груба грешка на Деян Кулушевски, напредна и с изстрел в близкия ъгъл за втори път преодоля Шченсни - 2:1.
Юве бе под угрозата да загуби, но Кристиано все пак отбеляза за 2:2. След центриране от фаул Киелини игра с топката, а португалецът я добута във вратата. Последва преглеждане с ВАР, което само потвърди редовността на попадението.
В другите мачове от кръга Аталанта пречупи Удинезе с 3:2, а Гълъбинов не влезе в игра за Специя при поражението с 1:2 от Лацио. Рома и Сасуоло направиха 2:2, а в зрелището на кръга Наполи срази Кротонес 4:3.