в днешния брой Румъния обърна Берое

Румъния обърна Берое

07-02-2016 Тема спорт

Спас Делев бележи за заралии при 1:2 в Белек

Берое отстъпи с 1:2 на националния отбор на Румъния, който се подготвя за участието си на Евро 2016 през лятото, в контрола, играна в турския курорт Белек. Спас Делев откри резултата за заралии в 30-ата минута. Топреализаторът на водача в румънското първенство Астра Гюргево Денис Алибек изравни 5 минути по-късно. Северните ни съседи стигнаха до пълен обрат в 69-ата минута, когато влезлият като резерва Йоан Хора бе точен за 2:1 след корнер.
Стар??и треньорът на зелено-белите Петър Хубчев направи само две смени.
Първото положение в мача бе за румънците. В 7-ата минута Александру Паун проби отдясно, навлезе в наказателното поле и центрира по земя към непокрития си съотборник Денис Алибек, който стреля от 14 метра, но Макенджиев улови без проблеми.
Постепенно зелено-белите овладяха центъра и на свой ред натиснаха съперника. Берое откри резултата в 30-ата минута, когато Спас Делев бе изведен в коридор от Зехиров, преодоля последния футболист в отбраната на румънците, за да остане сам срещу стража Бузбучи и да се разпи??е с хубав изстрел по земя.
Възпитаниците на Ангел Йорданеску изравниха в 35-ата минута, когато Денис Алибек бе изведен в изгодна позиция пред наказателното поле на Берое, навлезе в него и отблизо изравни резултата. След попадението играта се концентрира в средата на терена без опасности пред двете врати.
След почивката, в 47-ата минута, влезлият като резерва на полувремето Флорин Танасе навлезе в наказателното поле и стреля опасно, но Благой Макенджиев спаси хладнокръвно.
В 68-ата минута центрирана в наказателното поле на заралии топка бе свалена с глава от Адриян Ропотан, който я предостави на Йоан Хора, а той от непосредствена близост обърна резултата в полза на Румъния – 2:1.
До края зелено-белите се опитаха да стигнат до равенство, но в играта им се забеляза умора, която се оказа ре??аваща. Следващата контрола на Берое в Турция е в сряда срещу казахстанския Акжаик.