30-10-2019 Румънци матираха Балкан

Румънци матираха Балкан

30-10-2019 Тема спорт

Балкан допусна първо поражение във ФИБА къп. Родният шампион падна от третия в Румъния - Клуж, с 80:92 във втория кръг от група G на европейската надпревара. Съставът на Йовица Арсич стартира трагично сблъсъка, като позволи на домакините да отворят разлика от 20 точки само за 10 минути. Впоследствие срещата на практика се доиграваше, като единственият въпрос бе с каква разлика ще загубят ботевградчани. Те опитаха да направят поражението си малко по-почетно, тъй като накрая на първата фаза може да се стигне до въртележка и всяка точка ще има значение.
Следващата седмица Балкан гостува на шведския първенец Сьодертале. Двата тима вече се срещнаха в квалификациите на Шампионската лига, където си размениха по една победа. Представителите на тре кронур обаче продължиха напред, тъй като завършиха с по-добра разлика от двата мача.
Играчите на Арсич така и не успяха да отговорят в началните минути на агресивната защита, която им предложиха домакините. Те имаха проблеми в организирането на нападенията си, трудно намираха правилните решения и допуснаха да бъдат надиграни в подкошието, откъдето дойде и голямата разлика.
Кирън Джонсън бе над всички за втората победа на Клуж в турнира, след като постигна 18 точки, 8 борби и 9 асистенции. Патрик Ричард пък се отличи с 19 точки и 5 борби за успеха. За Балкан Димитър Димитров бе на ниво със своите 11 точки, 7 борби и 1 чадър.