15-09-2020 Септември Сф обърна Миньор след две дузпи

Септември Сф обърна Миньор след две дузпи

15-09-2020 Тема спорт

Септември София победи Миньор Перник с 3:1 у дома в последен мач от шестия кръг на Втора лига. Столичани изоставаха в началото на мача след попадение на Кристиян Слишков, но с голове на Марио Илиевски и две реализирани дузпи от Димитър Костадинов тимът от Драгалевци стигна до обрата.
С победата Септември взе глътка въздух след двете си поредни загуби с 2:5 от Локомотив София и Хебър.
Гостите поведоха изненадващо в 16-ата минута, на фона на началото на срещата, което бе за столичани. Томислав Павлов намери отлично в наказателното поле Кристиян Слишков, който овладя и прониза Николай Банков. В 28-ата обаче домакините изравниха. Марио Илиевски бе изведен на скорост зад защитата от Асен Георгиев и след като си поведе топката, изпреварвайки Тони Стоичков, хладнокръвно я прати покрай Даниел Леонтиев.
Малко преди края на първата част дойде и пълният обрат. Димитър Костадинов бе оставен сам в наказателното поле, а в опита си да го спре Антон Славчев го спъна и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана именно Костадинов и с изпълнение в стил Паненка даде преднина на тима си.
След почивката чуковете опитаха да променят статуквото на терена, но така и не намериха отново верния път към вратата на Септември. Столичани действаха стабилно и не позволиха изненади. В 82-ата минута възпитаниците на Христо Арангелов стигнаха и до трето попадение. Кристиан Тасков навлезе отдясно в наказателното поле на Миньор, където бе посечен от резервата Павлин Чиликов и съдията отсъди втора дузпа. Отново Костадинов бе изпълнител, но този път заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря, с което оформи и крайното - 3:1. Поражението бе второ за жълто-черните.