в днешния брой Силен ЦСКА изпусна Лудогорец

Силен ЦСКА изпусна Лудогорец

12-08-2019 Тема спорт

Лудогорец и ЦСКА не се победиха в Разград – 0:0. Това бе първа грешна стъпка на домакините през сезона в първенството, но с точката са на върха на класирането. Армейците направиха много силно първо полувреме и след него съжаляваха, че не успяха да поведат. Най-добрите шансове изпусна Соу, а Евандро също не вкара от добра ситуация. В края на срещата домакините бяха по-активни, но ЦСКА изпусна най-доброто положение – Тиаго не успя да преодолее Пламен Илиев сам срещу него.
Едва в 10-ата си среща от сезона ЦСКА повтори състава си. Петрович бе заложил на абсолютно същата единайсеторка, която излезе срещу Заря Луганск (1:1) в четвъртък. Схемата на армейците отново бе 5-4-1, така както и срещу украинците. За трети път поред пък с лентата беше Петър Занев.
Съперниците бяха крайно нахъсани и се захапаха в началото, а опасностите не липсваха. В 5-ата минута Томаш изведе Соу на стрелкова позиция, но нападателят се засуети и от това се възползва Терзиев, който успя да изчисти. При последвалата контра Жоржиньо напредна отдясно и намери Битон, чийто шут мина на педя покрай левия стълб на Черниаускас. Малко след това рикошет помогна на червените да стигнат до ново положение. Изчистена топка се удари в Баджи, Жеферсон намери Соу, но таранът не овладя добре и Сисиньо изби в корнер. При тази ситуация Люпко Петрович се ядоса и ясно показа, че нападателят е трябвало да стреля с глава, а не да се опитва да спира топката на гърди.
Темпото бе добро, а съперниците пробваха да се изненадат и с далечни изстрели. Тиаго и Битон обаче биха право в ръцете на вратарите. Домакините се стремяха повече да задържат топката, атакуваха по-често по десния фланг срещу Жеферсон. ЦСКА пък бе стабилен в отбрана, а на няколко пъти опита и дълбока преса. В 24-ата минута армейците стигнаха до отлично положение. Соу овладя отлично една топка, пусна извеждащ пас зад гърба на защитата към Евандро, който обаче от 15-ина метра стреля слабо по земя и Илиев спаси.
Фактът, че не успяват да натиснат съперника, сякаш изнерви домакините. Затова и те започнаха да бъркат елементарни пасове при изнасянето на топката. В един момент и двамата треньори ръкомаха бурно от тъча, защото явно не се получаваше това, което изискваха от играчите. Темпото на игра поспадна, а тимовете гледаха преди всичко да действат на сигурно.
В 45-ата минута Драганов не даде чист фаул на дъгата на наказателното поле на домакините за нарушение на Чибота срещу Жеферсон. Явно реферът се уплаши в ситуацията.
През първата част армейците направиха по-опасните атаки, отправиха и повече удари. Гостите имаха пълното основание да са недоволни от съдийството на Драгомир Драганов. Те определено стояха по-добре на терена, действаха много стегнато, и създадоха доста трудности на лудогорци. Явно затова още тръгвайки към тунела, Стойчо Стоев даде знак, че на почивката ще извърши смяна. Той пусна Кешрю на мястото на Швиерчок.
В 47-ата минута Евандро пусна хубав пас за Соу, но Пламен Илиев се усети и излезе пред пеналта, за да изчисти. 6 по-късно Кешерю изведе Чибота, но крилото би над вратата. Малко след това отново той не успя да завърши добро нападение. Соу пък изигра отлично една ситуация и стреля силно отдалеч в левия ъгъл, но Илиев изби.
В 59-ата минута Евандро задържа Сисиньо, последва авантаж, а след него Чибота подпря без топка Албентоса, но реферът не посмя да отсъди нищо, а повторения на ситуацията не бяха излъчени. По-късно Занев изпусна Жоржиньо, но крилото шутира право в ръцете на Черниаускас. В 75-ата минута Недялков след отличен рейд намери Кешерю в пеналта, но би в аут. В ситуацията имаше засада, но нямаше кой да я вдигне.
В 90-ата минута ЦСКА можеше да стигне до победата. Тогава Фабрини изведе Тиаго сам срещу Пламен Илиев, но португалецът би в стража. Така армейците, които направиха много силен мач, могат много да съжаляват, че не си тръгнаха от Разград с трите точки.