07-02-2020 Сините тръгнаха с разгром за купата

Сините тръгнаха с разгром за купата

07-02-2020 Тема спорт

Левски Лукойл направи успешна първа крачка към защита на Купата на България. Домакините на финалната осмица на турнира се класираха за Топ 4 в зала "Универсиада". Пред около 350 зрители, сред които и специално поканени легенди на клуба от близкото и по-далечно минало, тимът на Константин Папазов очаквано се справи със съпротивата на Академик Пловдив. Сините стигнаха до убедителен успех със 115:74 и утре ще се изправят срещу победителя от сблъсъка на Берое и Черноморец, който се игра късно снощи.
Двубоят предложи известна интрига в началото, след като съставът на Асен Николов влезе с повече агресия и в първите минути поведе при 13:9. Гостите дори пропуснаха да вдигнат дистанцията, като тя можеше да стане и двуцифрена, но оставени сами под коша, пловдивчани заредиха изненадващи греди. Сините се възползваха от грешките на съперника си и с няколко бързи атаки и точна стрелба от далечно разстояние обърнаха развоя на събитията. В началото на втората част те вече водеха с 35:21 след серия от 11:0 и още до почивката решиха всичко в своя полза.
Само през първото полувреме играчите на Папазов вкараха 8 тройки от 14 опита. Лидерът на студентите Шакир Смит пък увисна с 3 фаула за едва 8 минути и всичко в този мач вече бе ясно.
След паузата единственият въпрос бе с каква разлика Левски Лукойл ще продължи към полуфиналите. Развоят на събитията позволи на сините да включат всичките си налични играчи в ротацията. Предвид модела на турнира това може да се окаже от решаващо значение за съхранението на физическите сили на домакините.
Чавдар Костов завърши с 19 точки за 18 минути, като бе 8 от 8 при стрелбата. Всички негови съотборници отбелязаха поне по един кош в двубоя.

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ - АКАДЕМИК ПД 115:74
(24:21, 36:15, 26:17, 29:21)
ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Райт 10, Костов 19, Великов 3, Тасич 8, Захариев 13 (Младенов 12, Йънг 8, Дж. Смит 2, Минчев 9, Леков 3, В. Петков 16, Ноулс 12)
АКАДЕМИК ПД: Сотиров 5, Ш. Смит 4, Боуен 21, Бачев 11, Томич 16 (Боянов, Секулов, Ставрев, Груев 8, Кнежевич 9, Кикрилис)
Съдии: Русев, Енев, Субашиев