28-11-2019 Син триумф в Украйна

Син триумф в Украйна

28-11-2019 Тема спорт

Левски Лукойл приключи с победа участието си в група F на ФИБА къп. Сините биха някак по навик Днипро. Сините ликуваха насред Днепропетровск, след като сразиха домакините с 83:61. Това е четвърта поредна победа за водения от Константин Папазов тим над този противник. Преди година двата отбора отново се паднаха в един поток, като и тогава родният представител постигна два успеха.
Решителен за изхода на мача се оказа отличният мерник на столичани през първото полувреме. Само за 15 минути играчите на Левски Лукойл вкараха 8 тройки от 12 опита. Това им позволи да вземат аванс при 45:18, след което двубоят на практика се доиграваше. Над всички за сините бе Йордан Минчев, който завърши с 19 точки, 6 борби и 3 асистенции. Куан Чийтам също се отчете с 19 точки, а Брандън Йънг влезе от пейката със 7 точки, 8 асистенции и 4 отнети топки. Левски Лукойл приключи на трето място в групата, докато напред продължават Киев и Цмоки Минск.
В Ботевград пък Балкан също направи така, че да съхрани честта си и да завърши трети в група G на надпреварата. След 4 поредни поражения родният шампион наложи волята си над шведския Сьодертале. Зелените стигнаха до успех с 90:89 в много оспорвана битка, която бе решена в последните секунди.
В тях Джордан Калахан и Кенет Хол взеха нещата в свои ръце, вкарвайки последните 8 точки на домакините за серия от 8:3. Резултатът бе оформен със сирената чрез тройка на Палмблад, която обаче бе без значение. Хол бе най-полезен с 19 точки, 10 борби и 7 асистенции, а Марко Радонич добави още 23 точки за победата.