12-08-2017 Славия изпусна Черно море 1:1

Славия изпусна Черно море 1:1

12-08-2017 Тема спорт

Славия изпусна да направи пълен обрат на Черно море във Варна, двата тима завършиха 1:1, като домакините поведоха чрез Зехиров в 38-ата минута, а белите изравниха в 72-ата минута с попадение на Георги Йомов.
Белите започнаха нахакано, направиха заучен старт, завършил с пробив и центриране отляво към номер Йомов, който обаче при високата топка направи нарушение в атака.
Малко след това Черно море отговори със супер центриране на Зехиров в ничията зона на границата на малкото наказателно поле, там плонжира Орлин Старокин, но сантиметри не му стигнаха да засече. Така в първите 3 минути двамата треньори ни показаха по една заучена ситуация и анонсираха, че при очакваното надиграване тези елементи ще бъдат от съществено значение.
По-късно Минчев добре врътна от пряк свободен удар в близкия ъгъл, последва отличен плонж на Михайлов и избиване в корнер. Минута след това напречната греда на Михайлов се разтресе - след успоредно центриране на Минчев отдясно топката хвана в крачка защитника Хасани и той отправи удар към собствената си врата, за негова радост на сантиметри от автогола.
Към средата на полувремето първоначалният устрем и на двата тима за открита игра спадна и топката се кротна в средата, като често сменяше притежателя си в различен екип.
В 34-ата минута след пас от дълбочина на Александър Цветков сам срещу вратаря отляво се озова Орлин Старокин, който опита да вкара с удар по земя, но не уцели вратата.
Малко след това Цветков подаде вляво и на Витиня, който шутира опасно, но Петков спаси.
В 38-ата минута вратарят на Славия бе безпомощен при шута на Зехиров, който напипа отбита след ъглов удар топка и разтресе мрежата за 1:0.
В началото на второто полувреме след втората принудителна смяна в тима на Черно море плановете на Георги Иванов съвсем се объркаха и той направи сериозни вътрешни размествания.
Белите показаха агресия, Стефан Велев даде хитър вертикален пас към Ивайло Димитров, но Косъма бе изпреварен от безкомпромисния защитник на домакините Хасани.
С настъпването на последната четвърт на мача двата тима пренебрегнаха средата на терена, топката минаваше оттам транзит – белите отделяха повече ресурс в преследване на изравнителен гол, а Черно море изпитано предприе стратегия на изчакване на момент за контра за втори решаващ гол. В 72-ата минута славистите успяха – отляво центрира Минчев, на далечната гледа първо Стефан Велев се размина с топката, но зад него Георги Йомов засече с глава и изравни резултата 1:1. Секунди след това голмайсторът за белите имаше шанс за второ попадение, но шутът му от около 10-ина метра срещна външната страна на мрежата на вратата на Михайлов. След малко Косъма не успя да достигне центриране за глава, а в следващите минути Славия продължи да е отборът, който повече търси победа и по-важното – имаше идея как точно да стане това. Ивайло Димитров в 85-ата минута този път стреля с глава след центриране отляво на Узунов, но топката излезе в аут. Секунди след това Йомов отдясно пак центрира чудесно, но Михайлов спаси засечката на Косъма. В последната минута Гошо Петков спаси небезобиден удар на Зехиров от пряк свободен удар. А секунди преди края Йомов опита триково да даде голов пас, но не успя.