в днешния брой Славия покори и Витоша

Славия покори и Витоша

01-11-2019 Тема спорт

Славия няма спиране. Белите записаха четвърта поредна победа в шампионата. Те се наложиха с минималното 1:0 при визитата си на Витоша Бистрица и пак се върнаха в Топ 6. Единственото попадение вкара Георги Йомов в 52-ата минута. То обаче бе доста комично, след като вратарят Християн Василев сгреши при изритана топка, която се отби в крилото на Славия и влезе в мрежата.
Във втори пореден двубой старши треньорът на белите Златомир Загорчич излезе без чист централен нападател. Като фалшива деветка действаше Галин Иванов. Той понякога разменяше мястото си с Радослав Кирилов на лявото крило. Като титуляр започна Дарко Тасевски, който доскоро лекуваше контузия.
Двубоят започна доста припряно, като рисковете бяха сведени до минимум. Играта бе концентрирана главно в средата на терена. В 5-ата минута Галин Иванов пусна добро подаване в коридор към Христо Попадийн, който центрира по земя към втора греда. Стражът на Витоша Християн Василев обаче успя да пресече подаването към Георги Йомов и запази мрежата си суха. В 22-ата минута Славчо Шоколаров стреля от границата на наказателното поле, но високо над вратата, след като не успя добре да насочи кълбото. Действията и на двата тима бяха твърде мудни, топката вървеше тромаво. Липсваше всякаква идея как да се превземе вратата на съперника. Така безидейно и случайно Витоша удари греда. В 44-ата минута няколко подавания между Григор Долапчиев и Четин Садула завършиха с подаване на десния фланг за Мартин Станкев. Той опита центриране, но вместо това топката се насочи към вратата и за радост на Георги Георгиев се отби в гредата.
В началото на второто полувреме Славия изпусна най-чистото положение дотук в мача. Галин Иванов комбинира с Карабельов, той направи двойно с Йомов, който се пребори с Гочев и върна на халфа, който стреля отблизо, сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 52-ата минута обаче гол за белите падна, и то след доста комично изпълнение на стража. Купенов върна топката към Християн Василев, който стреля силно, но право в Йомов и тя влезе в мрежата му. Малко по-късно Загорчич промени тактиката и вкара централен нападател в лицето на Мицански, а Тасевски седна на пейката. Галин Иванов действаше вече зад тарана.
Гостите веднага потърсиха втори гол, с който да решат мача. 59-ата минута Радослав Кирилов стреля силно, но много неточно. Пет минути по-късно Христо Попадийн засече с глава центриране на Галин Иванов, но не успя да насочи удара си във вратата.
В добавеното време Галин стреля коварно от фаул, Василев не реагира добре, а при добавката Мицански, изскочил сам срещу него, не вкара. Поражението бе шесто поредно за тигрите.